64

Brama Zamętu, energia abstrakcji. „Posiadamy wszystkie małe części układanki, jak je razem połączymy?” Otrzymywanie inspiracji, wizji. Umiejętność zidentyfikowania wszystkich jej części, ale trudność w zrozumieniu całości. Może przynosić lęk i frustrację, trudność w znalezieniu rozwiązań, następnych kroków w realizacji.

Zaakceptowanie zamętu, stanu przed ustaleniem porządku, jest częścią procesu Bramy 64, który próbuje nadać sens ciągłemu przepływowi danych, które nieustannie powracają w umyśle. Bramka 64 to ciśnienie stojące za tym przepływem, a nie bramka, która rozwiązuje zamieszanie. Nasz umysł jest wypełniony ciągiem niepowiązanych wspomnień i obrazów z naszej przeszłości, które wymagają filtrowania i sortowania, aż będziemy mogli zobaczyć lub zrozumieć, co naprawdę się wydarzyło. Aby cieszyć się naszym stanem mentalnego pomieszania i nie dać się nim przytłoczyć, pozwólmy, by obrazy z naszych przeszłych doświadczeń po prostu przepływały przez nasz umysł, aż przesłanie "filmu" stanie się dla nas jasne. Kiedy tak się stanie, podziel się nim z innymi.

Jeśli wywrzemy nacisk na nasz umysł, aby rozgryźć dane za pomocą jakiejś metodologii, możemy tylko zwiększyć nasz poziom zamieszania i wywołać niepokój. Potrzeba wielkiej wewnętrznej siły, by pozwolić, aby proces pomieszania rozwiązał się na swój sposób i z czasem, pozostawiając w ten sposób nasz spokój umysłu nienaruszony. Kuszące może być również zareagowanie w jakiś sposób, gdy nadejdzie jasność, ale te „aha!” służą dzieleniu się, a nie działaniu. Bez aktywnej Bramy 47 możemy ulec pokusie przedwczesnego rozwiązania tego zamieszania.

Last updated