Projektorzy

Pojawienie się nowego Typu Energetycznego

Zgodnie z wiedzą przekazaną Ra Uru Hu podczas jego tygodniowego doświadczenia z „Głosem”, w 1781 roku na świecie pojawił się nowy rodzaj istoty, „Projektor”. Był to typ energetyczny, który nie istniał wcześniej na świecie i stał się częścią naszej ewolucji od starej 7-Centrowej ludzkiej formy do dzisiejszych 9-Centrycznych ciał, które wszyscy mamy teraz.

Projektorzy reprezentują nowy typ istoty ludzkiej, która ma odgrywać nową rolę, w naszym gatunku, która nie jest oparta na wydajności energetycznej, ale raczej na świadomości, inteligencji i zdolności do prawdziwego widzenia i potencjalnego prowadzenia innych - gdy Projektorzy zostaną do tego wezwani, zaproszeni.

Tutaj nie do typowej pracy

Jedno z pytań, które najczęściej pojawia się w przypadku projektorów, dotyczy zarabiania pieniędzy i robienia kariery, gdy nie jest się nastawionym na stałą wydajność pracy. Jest to prawdziwy problem dla tak wielu Projektorów (którzy stanowią około 22% populacji), ponieważ po prostu nie są zbudowani tak aby, pracować tutaj 40-50 godzin tygodniowo, jak większość ludzi na świecie.

Wszyscy oczywiście potrzebujemy pieniędzy do życia i chcemy odnieść sukces. Jednocześnie żyjemy w świecie, w którym postrzegana wartość często opiera się na tym, co można zrobić, zbudować i stworzyć. Większość miejsc pracy i karier opiera się na ujednoliconych harmonogramach, które wymagają stałego, energicznego zaangażowania i często odbywają się w środowiskach, które nie są odpowiednie dla danej osoby. Nic więc dziwnego, że wiele osób wydaje się być rozczarowanych narracjami, które widzimy. Główną z nich jest taka, że idziemy do szkoły, dostajemy pracę w firmie, ciężko pracujemy i zakładamy rodzinę, a potem pewnego dnia, miejmy nadzieję, przechodzimy na emeryturę i cieszymy się tym, co pozostało w naszym życiu.

Nie jest też zaskoczeniem, że wielu Projektorów staje się zainteresowanymi zostaniem „przedsiębiorcą” i stworzeniem sobie pracy lub kariery, zamiast próbować dopasować się do czegoś, co dla nich nie działa. Aby wesprzeć takie działanie, istnieje mnóstwo książek, kursów, warsztatów i grup przedsiębiorców, z których każda mówi nam, jak się wzbogacić lub stworzyć życie, jakiego pragniemy. I tak - kuszące staje się porzucenie jednego skryptu i sposobu na rzecz innego, bardziej atrakcyjnego...

Przyciąganie uwagi a bycie rozpoznanym

Chociaż odejście od przestarzałych narracji i modeli jest zachęcające, nadal trzeba się zastanawiać, czy jest to najlepsza droga dla Projektorów? A może podążanie za jakąś formułą, aby stworzyć wymarzoną firmę, pracę lub karierę, będzie kolejnym uniwersalnym szablonem i kalką?

Niektóre z tych programów sugerują, że sposobem na zbudowanie biznesu jest przyciągnięcie uwagi i możliwości poprzez budowanie „widoczności” w postaci obecności w mediach społecznościowych. Jest coś w tym i konieczniecznie trzeba to powiedzieć. W końcu ludzie muszą wiedzieć, że istniejesz i mieć poczucie, o co ci chodzi, zanim będą mogli cię zaprosić.

Jeśli jednak podążasz za czyimś podejściem do budowania biznesu / kariery i nie jest to prawdziwe przedstawienie tego, jakie są twoje prawdziwe dary, tworzy to sytuację, w której istnieje ryzyko niespełnienia oczekiwań lub uwięzienia w pracy. Pracy, która nie jest dla ciebie zdrowa lub zrównoważona. Lepszym podejściem może być po prostu bycie sobą, zamiast próbować tworzyć osobowość w oparciu o to, co wydaje się działać dla innych ludzi. Niech Twoja obecność w mediach społecznościowych będzie wyrazem Twojej wyjątkowości, zaproszeniem samym w sobie.

„Zwrócenie uwagi to nie to samo, co bycie widzianym” – Peter Schober

Projektorzy są tutaj, aby widzieć i skupiać się na innych, a nie na sobie. „Skupienie się na sobie” w tym kontekście zasadniczo oznacza to, co zrobisz dla kogoś innego. To jest gra i orientacja Generatorów. Ale Projektorzy nie są tu po to, by „robić”, tylko by „być” i „widzieć”.

Można sobie wyobrazić Projektora będącego w grupie ludzi, przyjaciół lub współpracowników, siedzącego w ciszy i zauważającego, co się dzieje. W pewnym momencie ludzie zauważą, że Projektor jest cichy i zwrócą uwagę. Mogą zapytać Projektora, co wie lub myśli. Jeśli to jest właściwe dla niego, aby podzielić się swoją perspektywą i świadomością, stworzy to sytuację, w której inni rzeczywiście wysłuchają i będą zainteresowani tym, co Projektor ma do powiedzenia. To zupełnie inna dynamika niż - próba przyciągnięcia uwagi lub zdobywania uznania. Czyli ma być to taka dynamika, w której głos i świadomość Projektora mogą być rzeczywiście odbierane i doceniane.

Inna sprawa, że kiedy wychodzimy i głosimy, kim jesteśmy i co robimy, w pewnym sensie się ograniczamy. Mówimy, że jestem „coachem” lub „web developerem”. I chociaż może to być częścią tego, co robimy lub czym jesteśmy, jesteśmy również czymś znacznie więcej niż te słowa. Możemy nie wiedzieć, do czego naprawdę jesteśmy zdolni jako Projektodawcy, dopóki nie zostaniemy odwarunkowani od opartego na umyśle podejścia do życia i zaczniemy życie jako my sami, we właściwych związkach i sytuacjach.

W ramach tego procesu odwarunkowania możemy również zapytać, dlaczego robimy to, co robimy? Czy staramy się udowodnić swoją wartość rówieśnikom i rodzinom? Czy szukamy uwagi lub uznania? Czy trzymamy się lub robimy rzeczy, które nie są dla nas zdrowe z poczucia strachu lub troski o nasze przetrwanie? Umysł zostanie uwikłany w te i inne narracje, próbując kierować i kontrolować nasze życie, mówiąc nam, co powinniśmy zrobić – często w oparciu o to, co robi ktoś inny. To może nas sprowadzić na różnego rodzaju drogi, które mogą nie być zgodne z tym, co jest dla nas właściwe i po co tak naprawdę jesteśmy tutaj, i co mamy robić w życiu.

Przewodnicy i doradcy

W systemie Human Design mówi się, że Projektorzy mają potencjał kierowania innymi poprzez rozwijanie własnej świadomości i zadawanie właściwych pytań we właściwym czasie. W zastosowaniu Human Design w świecie biznesu, Projektorzy są określani mianem „doradców”. Tutaj rola „doradcy” jest taka, że jako Projektodawcy jesteśmy najbardziej wartościowi, gdy jesteśmy uznawani za ekspertów w danej dziedzinie (na podstawie zebranych badań, obserwacji i doświadczenia) i możemy być wzywani w razie potrzeby, aby prowadzić i pokierować energię grupy lub innych.

Jest to sprzeczne z potencjałem inicjacyjnym Typu Manifestor oraz zdolnością do tworzenia, produkcji i pracy Generatora. Nie jesteśmy tutaj, aby zaczynać sprawy w próżni i nie jesteśmy tutaj, aby odpowiadać na każdy drobiazg, o który ktoś nas prosi. Nie oznacza to jednak, że Projektorzy nigdy nie mogą inicjować, tworzyć ani produkować.

Raczej sprowadza się to do tego, czy ta aktywność i sposób poruszania się po świecie jest z nami zgodna i zdrowa. Oznacza to, że gdy zostaliśmy rozpoznani i zaproszeni do właściwej roli lub związku, może się okazać, że mamy dostęp do energii i zasobów potrzebnych do manifestacji i tworzenia.

Otrzymujemy Strategię i Autorytet w Human Design jako praktyczne narzędzia, których możemy użyć, aby lepiej dostosować i dostroić się do naszego ciała i uniknąć różnych form mentalnego podejmowania decyzji. Mówi się, że dla Projektora, czekanie na uznanie i konkretne zaproszenie to właściwy sposób na rozpoczęcie nowej pracy, kariery, związku i miejsca do życia. Jednak czekanie wymaga cierpliwości, a nasz umysł może szybko odrzucić to, zakwestionować, mówiąc "no cóż, jasne, ale mam teraz rachunki do zapłacenia i dlaczego nie mogę żyć jak ludzie, których widuję na Instagramie i Facebooku".

Czym jest sukces?

Wszystko to nasuwa pytanie, co właściwie oznacza Sygnatura Projektora „sukces”. Czy jest to sukces, o którym mówią nam inni, lub który widzimy w mediach społecznościowych i popularnych, czy może jest to coś bardziej wyjątkowego i specyficznego dla nas samych? Definicja sukcesu jest tak wyjątkowa, jak wykres urodzeniowy BodyGraph. Dla Projektora z Autorytetem Śledziony, sukces może oznaczać zdolność do przetrwania i rozwoju w świecie Generatorów. Dla projektora z Kanałem Ego 25-51, można go określić, jako życie w indywidualny i pełen mocy sposób.

Pozostania wiernym sobie i odmówienie kompromisu Projektor uczy się (często poprzez ciężkie lekcje i w wyniku poważnych problemów zdrowotnych i wypalenia). Jeden taki przypadek miał miejsce w mojej relacji z klientem lata temu. Przez kilka lat pracowałem z firmą nad projektem internetowym i właściciel zwrócił się do mnie i zapytał, czy możemy zawrzeć umowę zaliczkową. Do tego momentu rozliczałem się według godzin i w oparciu o jakość naszych relacji roboczych ustalaliśmy wartość wykupywania mojego czasu pracy każdego miesiąca.

Efektem tej umowy było umożliwienie mi lepszego zarządzania czasem i energią, oszczędzając je na czas, gdy naprawdę potrzebowali mojej wiedzy i wsparcia – podczas gdy nadal otrzymywałem regularne miesięczne stawki. To chyba nie była sytuacja, którą mógłbym sam zainicjować i zamanifestować. Ale ponieważ inni docenili wartość moich umiejętności i wiedzy, byli gotowi stworzyć sytuację korzystną dla obu stron. Chociaż ten przykład może nie wydawać się sukcesem, o którym niektórzy marzą, był dla mnie przełomem, który otworzył mi całkiem sporo innych możliwości w przyszłości.

Materializm duchowy

Wydaje się, że istnieje pewna próżność umysłu, kiedy myśli, że wie lepiej niż nasze ciało i niż samo życie, jak sprawy powinny się potoczyć i co jest dla nas właściwe. Możemy być w stanie osiągnąć niektóre z rzeczy, o których myślimy, że chcemy, z dużym wysiłkiem, ale czy rzeczywiście są one warte energetycznego i fizycznego żniwa, które to może ostatecznie na nas nałożyć? Prawda może być również taka, że możemy nie dowiedzieć się, jakie mogło by być nasze życie, dopóki nie przestaniemy próbować przymuszać je do czegoś innego.

„Nie ma Pół-projektorów”. – Ra Uru Hu

Kiedy ludzie podchodzą do systemów takich jak Human Design, ponieważ myślą, że te uczynią ich bogatszymi lub szczęśliwszymi, zaczyna to wyglądać jak rodzaj „duchowego materializmu”. Możemy myśleć, że możemy w jakiś sposób oszukać system, użyć go, aby uzyskać więcej tego, czego chcemy, nie zdając sobie sprawy, że możemy w rzeczywistości „stracić” to, o kim myśleliśmy, że jesteśmy lub czego chcieliśmy w tym procesie. Nie oznacza to, że nie możemy stać się bogaci (jeśli takie jest nasze życie i jesteśmy po to, by posiadać). Nie oznacza to tego, że nasze aktualne życie musi się rozpaść. Ale być może bogacenie się lub doświadczanie nieprzerwanego szczęścia nie jest celem tego wszystkiego. Chodzi o to, by być tym, kim jesteśmy. Kochać siebie, szanować to, kim i czym jesteśmy, i żyć z tego miejsca bez narażania się na więcej niż to konieczne.

Ktoś mógłby zapytać "no to wszystko świetnie, ale jak mam zapłacić czynsz i co jeść w tym miesiącu"? Czasami musimy zrobić to, co musimy zrobić. To znaczy zebrać się do kupy i zająć się fundamentalną rzeczywistością naszej egzystencji. Być może będziemy musieli dokonać wyboru między podjęciem pracy, której przez jakiś czas nie chcemy, a eksmisją i spaniem na kanapach u przyjaciół. Który z tych wyborów jest właściwy, to sprowadza się do jednostki i jej unikalnej Konstrukcji oraz procesu Wewnętrznego Autorytetu. Prawdziwe ryzyko pojawia się wtedy, gdy inicjujemy z umysłu lub miejsca Nie-ja, fałszywego ja i odsuwamy się dalej od naszej ścieżki i tego, co jest dla nas zdrowe. Co często może skutkować bardzo realnymi konsekwencjami w przyszłości.

Domykając

Chciałbym zakończyć ten artykuł kilkoma praktycznymi wskazówkami dla Projektorów, opartymi na moich doświadczeniach i tym, co prezentuje system Human Design:

 • Projektorzy są po to, aby prowadzić poprzez rozpoznawanie i widzenie innych oraz bycie rozpoznawanym i widzianym.

 • Zadawanie pytań jest jednym z najskuteczniejszych sposobów kierowania świadomością innych.

 • Projektorzy mają zdolność widzenia szerszego obrazu, rozpoznawania talentów i darów u innych oraz zbliżania ludzi.

 • Relacje są wszystkim dla projektorów. To, z kim są, jest co najmniej tak samo ważne, jak to, co robią.

 • Projektorzy są tutaj, aby zagłębić się w i opanować systemy i technologie, które można następnie użyć i wykorzystać do prowadzenia innych.

 • Projektorzy mogą być utalentowanymi organizatorami i mistrzami w zrozumieniu, jak zmaksymalizować energię i zasoby, ponieważ widzą rzeczy, które inni zwykle przeoczają.

 • Projektorom należy wynagradzać ich uwagę, umiejętności i inteligencję, a nie wydajność energetyczną i „produktywność”.

 • Projektorowi łatwo jest udawać, że jest Generatorem, nawet jeśli jego ciało nie jest zaprojektowane do stałej pracy.

 • Dostrzeżenie, kiedy już wystarczy, kiedy skończyć, może być wyzwaniem dla Projektorów.

 • Przykładami typowych ról Projektora są trenerzy, terapeuci, konsultanci, menedżerowie, dyrektorzy generalni, mediatorzy, administratorzy i inne stanowiska, na których wiedza merytoryczna jest uznawana i nagradzana.

Te notatki mają posłużyć jako punkty odniesienia jako jeden z eksperymentów ze Strategią i Autorytetem, a nie jako dogmaty lub twarde czy szybkie zasady. Jeśli mamy doświadczyć sukcesu naszej Sygnatury jako Projektorzy, będzie on wyrazem naszego unikalnej Konstrukcji i rezultatem głębszego zestrojenia się z naszym ciałem jako środka nawigacji w naszym życiu.

Możesz nie mieć wszystkiego ze swojej listy życzeń, ale będziesz mieć zdrowie i uczciwość, wiedząc, że jesteś zgodny ze swoją ścieżką i celem – zamiast kompromisu, przepracowania i wynikającej z tego goryczy, że nie czujesz się naprawdę widziany. Życiowe doświadczenie może wtedy stać się bardziej magiczne i być może znajdziesz głębsze poczucie zaufania do siebie i do życia, aby zapewnić sobie to, czego potrzebujesz, kiedy tego potrzebujesz.

PROJEKTOR: Twój Motyw Bogactwa jest jak bycie "Położną dla Wszechświata"

Masz życiowy cel zarządzania i prowadzenia innych w ich procesie tworzenia. Jesteś intuicyjnie mądry w stosunku do innych i twoja aura może ich przejrzeć. Projektor może patrzeć na dowolny z trzech pozostałych Typów energii i natychmiast być świadomy tego, co musi się wydarzyć, aby ich wpływ i praca były bardziej efektywne i łatwiejsze.

Aby stworzyć obfitość, musisz zrobić dwie kluczowe rzeczy. Po pierwsze, musisz opanować poczucie własnej wartości. Masz czekać na zaproszenia, aby poprowadzić innych, a nie otrzymasz żadnego, jeśli jesteś pełen wątpliwości! Po drugie, musisz ćwiczyć duże zaufanie do wszechświata, czekając na właściwe zaproszenia – Wszechświat osłania twoje plecy!

Mantra Pieniądza dla Projektorów

Jako Projektor jesteś niesamowicie mądry. Widzisz rzeczy – i ludzi – z wyjątkowej perspektywy. Ale aby pieniądze płynęły do ciebie, musisz najpierw zobaczyć swoje naturalne dary i rozpoznać je.

Wiedz, że to, co przychodzi ci łatwo, nie przychodzi łatwo każdemu. Z tej przestrzeni samooceny podziel się publicznie swoimi darami (posty w mediach społecznościowych są do tego świetne!), a będą one lśnić, aby inni zaczęli dostrzegać Twoją wartość i zapraszać Cię do możliwości i dawać szansy, w których pieniądze mogą do Ciebie swobodnie płynąć.

Dla ciebie pieniądze płyną, gdy znajdziesz równowagę między pracą, zabawą/odpoczynkiem i poznaniem swoich konkretnych obszarów wiedzy (w końcu jesteś wiecznym uczniem o silnym intelekcie).

Korzystaj z poniższych mantr przez cały dzień, aby zacząć używać swojej Konstrukcji, aby wezwać większą obfitość finansową!

 • Moja mądrość i wyjątkowa perspektywa są warte ogromnej rekompensaty i wynagrodzenia.

 • Relaks jest produktywny i opłacalny.

 • Im więcej czasu spędzam na szlifowaniu moich darów, tym więcej pieniędzy napływa do mnie.

 • Kiedy decyduję się postrzegać siebie jako odnoszącego sukcesy, inni postrzegają mnie jako odnoszącego sukcesy i oferują mi możliwość zdobycia pieniędzy.

 • Wszystko, co muszę zrobić, aby zarobić pieniądze, to doskonalić swoje dary, pokazywać swoją mądrość, aby inni mogli ją zobaczyć, następnie potrzebuję zrelaksować się, czekając na okazje, aby napłynęły.

https://humandesigncollective.com/blog/projectors-money-and-success/ https://www.tarabrunet.com/blog/humandesignmoney https://tayloreatoncoaching.com/blog/money-mantras-for-projectors

Last updated