Profil 1/3

Śledczy/Męczennik (Nauczyciel/Kapłan)

Osoby o Profilu 1/3 w swojej konstrukcji Human Design posiadają skupienie wewnętrzne. Są skłonni do zbadania i spojrzenia na wyniki swoich doświadczeń „od wewnątrz”. Często mogą nosić podświadome pytanie „Jak to wpłynęło na mnie?”

Pierwsza Linia Profilu, jedynka, związana jest z motywacją do poznania szczegółów dotyczących każdej potencjalnej interakcji. Potrzebne szczegóły stanowią fundament i poczucie stabilności, na której opiera się osobowość z jedynką w Profilu. Przykładem może być wyjazd na wakacje. Osoby z jedynką w Profilu często chcą wiedzieć: gdzie aktualnie przebywają; co się dzieje w okolicy; jak zamierzają dostać się na lotnisko i z lotniska i nie tylko. Odpowiedź na te pytania może prowadzić do kolejnych pytań, dopóki nie zbudują odpowiedniej bazy. Nie wszystkie osoby z jedynką w Profilu są takie same. Niektórzy, będą potrzebować szczegółów wzmocnionych przez inne aspekty ich konstrukcji. Ktoś np. ma bramę 48 „która tęskni” za głębią. Przy jedynce w pierwszej Linii, taka osoba ma wielką chęć do poznania szczegółów przy podejmowaniu decyzji. Ktoś inny, może po prostu odczuwać chęć zbadania rzeczy, w które jest zaangażowany.

Trójka w Profilu jest ukierunkowana na naukę poprzez doświadczenie lub eksperymenty, których wyniki ponownie są analizowane po części w ramach pytania „Jaki wpływ wywarło to na mnie?”. To dzięki wchodzeniu w doświadczanie rzeczy, które działają lub nie działają, osoby z trójką zdobywają mądrość. Gdy pojawi się mądrość, osoba z trójką będzie starała się wykorzystywać pozytywne wyniki swoich badań i zminimalizować lub wyeliminować w ten sposób negatywne lub nieproduktywne doświadczenia.

Połączone aspekty Profilu 1/3, zapewnią nam eksperta, jak robić pewne rzeczy, jak działać i co równie ważne, jak tego nie robić! Możesz usłyszeć osoby z Profilem 1/3 mówiące „Och, nie rób tego, próbowałem tego i to była katastrofa. Zrób to w ten sposób...”. Wszyscy powinniśmy być wdzięczni za pracę wykonaną przez osoby z Profilem 1/3 aby uczynić nasze życie lepszym.

Last updated