Profil 4/6

Oportunista/Wzór do Naśladowania (Prorok/Budda)

Profil 4/6 to jedyny Profil w systemie Human Design, w którym oba aspekty (i czwórki i szóstki) przechodzą przez 3 różne etapy życia. Te etapy są podzielone na pierwsze 28 lat życia, od 28 do 50 lat i powyżej 50.

Po urodzeniu osoba z Profilem 4/6 żyje tak, jakby miała Profil 1/3. Bada i szuka oparcia w fundamentach, jak osoby z jedynką w Profilu. Zabiera się do eksperymentowania- jak osoba z trójką w Profilu. Koncentruje się na sobie i odbiera, sprawdza wyniki swoich badań i eksperymentów oraz internalizuje je. Na przykład: „Przeszłam dość gwałtownie obok nieznajomego w parku i dostałam łokciem w oko. Dlaczego mi się to przydarzyło?”

Niestety dla osób o Profilu 4/6, badanie i eksperymentowanie nie działa zbyt dobrze. Jest coś w geometrii energii, co sprawia, że taka droga internalizacji doświadczeń i badań nie działa.

Tak więc w wieku 28 lat około czasu powrotu Saturna, perspektywa osoby z Profilem 4/6 zmienia się. Zamiast skupiać się na sobie, zapuszczają się „na dach”. Osoba z Profilem 4/6 zmienia swą perspektywę, aby stać się obserwatorem, skupiając się na działaniach i doświadczeniach innych. Teraz patrzą, widzą rezultaty działań innych, i odnoszą je z potem do siebie. „Ach, teraz widzę: ktoś w tym parku zbliża się powoli i z wyciągniętą dłonią, zauważono i powitano go ciepło. Teraz widzę, jak ja też mogłabym to zrobić ”. Osoba z Profilem 4/6 żyje tak „na dachu” wciąż obserwując, w pewnym oddaleniu od 28 do 50 roku.

W wieku 50 lat lub gdy ich Chiron wraca, osoby z Profilem 4/6 schodzą z dachu. Mają teraz mądrość pierwszych 28 lat i wiedzą, że niektóre rzeczy nie zadziałały zbyt dobrze. Wiedzą też, jak to jest być wewnętrznie skoncentrowanym i mają już to doświadczenie. W wieku 28-50 lat skoncentrowani na zewnątrz, obserwowali, jak wszystko działa. Wreszcie osoba z Profilem 4/6 jest gotowa, aby wkroczyć w swój potencjał jako Wzoru do Naśladowania. Nie jako ktoś nachalny, a raczej - „mądra kobieta na wzgórzu”. Jeśli zostanie o to poproszona, jeśli będzie warto, zaangażuje się i pomoże. Ludzie będą szukać takich modeli, Wzorów do Naśladowania ze względu na ich dostrzegalną wartość.

Last updated