Profil 6/2

Wzór do Naśladowania/Pustelnik (Budda/Guru)

Profil 6/2 to interesująca mieszanka energii osobowości. Pustelnik związany z dwójką, w połączeniu z charakterystyczną progresją etapów życia związaną z 6 w Profilu, ukazuje 3 rodzaje, bądź części, życiowej ekspresji osoby z Profilem 6/2. Aby zrozumieć te etapy, skupmy się najpierw na progresji charakterystycznej dla szóstki w Profilu.

W ciągu pierwszych 28 lat lub do powrotu Saturna, osoba z 6 w Profilu jest introspekcyjna i eksperymentalna. W połączeniu z Pustelnikiem związanym z 2 w Profilu, może to być cicha lub powściągliwa jednostka eksperymentująca na sobie. Chociaż podczas swoich eksperymentów może emanować energią, a nawet wydawać się eksplodować w ramach swojej nieco powściągliwej osobowości. Pustelnik związany z 2 w Profilu będzie ciągnął taką osobę do samotności, ale przyjaciele takiej osoby będą ją wywoływać, wzywać. Ogólnie rzecz biorąc, skupienie wewnętrzne będzie tutaj intensywne, podobnie, jak w przypadku osób z dwójką czy trójką w profilu, też skierowane do wewnątrz. Ale osoba z Profilem 6/2 zbliżając się do wieku 28 lat, zrezygnuje z eksperymentów i uda się „na dach”, aby obserwować z góry.

Od 28 do około 50 roku osoba z 6 w Profilu obserwuje z góry, „z dachu”. Jest to bardziej powściągliwy czas dla osoby z 6 w Profilu i nie wychodzi „na zewnątrz”, obserwuje jak działają inni ludzie. Próbuje dowiedzieć się czegoś o życiu poprzez obserwacje i wyniki badań innych, a następnie analizuje tę mądrość i przyswaja ją. „Na dachu” może się bardziej wyciszyć i mniej angażować. Znowu dwójka w profilu sprawia, że chcąc się odosobnić, jednocześnie będzie w sytuacji, gdzie może zostać wywołana i zaproszona. Być może rozpocznie coś, rozwijając cykl, rytm, czy wzorzec, aby następnie wycofać się, by po jakimś czasie pojawić się znowu.

W wieku 50 lat lub w okolicach powrotu Chirona osoba o Profilu 6/2 jest gotowa do „zejścia z dachu” i bycia Wzorem do Naśladowania. Poprzez samodzielne eksperymentowanie w młodszych latach i obserwację w średnim wieku, osoba z profilem 6/2 zgromadziła bogactwo mądrości, którymi należy się podzielić. Ale chociaż osoba z Profilem 6/2 jest istotą społeczną, jest też powściągliwa. Jako Wzór do Naśladowania nie będzie typowym kaznodzieją lecz wyjdzie wtedy, gdy zostanie wezwana, wywołana. To może być dylematem zarówno dla osób z Profilem 6/2 jak i osób wokół nich. Mogą wydawać się zdystansowani lub niezaangażowani. Ale w rzeczywistości czekają na to wezwanie, kiedy mogą spożytkować swą mądrość i na tę rolę, do której są gotowi - dla siebie oraz dobra innych.

Last updated