Profile 1/4 i 4/1

Śledczy/Oportunista i Oportunista/Śledczy (Nauczyciel/Prorok i Prorok/Nauczyciel)

„Na czym to się opiera?”

Profile z jedynką 1/4 i 4/1 są mocno osadzone w „fundamencie”. Aby te osobowości mogły funkcjonować, potrzebują podstawy, na której mogą polegać, kiedy „wychodzą” do innych. Różnica w tych dwóch liniach, liczbach polega na orientacji. Osoba z jedynką w profilu jest zorientowana na „wewnętrzne” podstawy informacji, podczas gdy czwórka w profilu orientuje się na „zewnętrzne” składowe kluczowych aspektów życia.

Jedynka w profilu jest również znana jako badacz. Badacz dąży do poznania szczegółów. Dlatego osoba z jedynką często zadaje wiele pytań. Chociaż badając i zadając pytania, jedynka tworzy platformę, bazę, na której może oprzeć swoje dalsze działania. Większość osób z jedynką, które będą pracować z ludźmi, czy to indywidualnie, czy też jako nauczyciele, najpierw weźmie udział w wielu szkoleniach lub warsztatach, dopóki nie poczują, że ich podstawy są kompletne. Składową tego podejścia jest potrzeba poczucia komfortu. Często nie osiągną swojego poziomu komfortu, dopóki dzięki swojemu dochodzeniu nie ujawnią, odkryją odpowiedniej ilości szczegółów.

Czwórka jest znana jako mający szczęście „oportunista”. Prawdziwą szansą i przydatnym aktem może okazać się założenie sieci osób z czwórką w profilu. To właśnie za pośrednictwem swoich sieci, osoby z czwórką, najczęściej znajdują pracę, spotykają się z drugą połówką, odnajdują dom lub miejsce do życia. Fundamentem osób z czwórką są ich przyjaciele, współpracownicy, dom, rodzina, praca i grupy, do których należą. Z tego powodu osoby z czwórką często zapewnią sobie zastępstwo, zanim ruszą do przodu, w sytuacji kiedy miało by ich zabraknąć. Kiedy odejdą od znajomych, w pracy lub miejsca, prawdopodobnie będą jeszcze przez jakiś czas trzymać się co najmniej jednego z tych byłych bazowych elementów ich życia. Na przykład, jeśli przeprowadzą się do nowego miasta, prawdopodobnie będą mocno trzymać się starych przyjaciół lub rodziny, dopóki nie osiądą w nowym mieście i nie zaczną budować nowej grupy przyjaciół.

Jaka jest więc różnica między tymi dwoma połączniami liczbowymi, liniowymi w profilu? Różnica polega na tym, że osoba z 1/4 będzie bardziej skupiona wewnętrznie lub na sobie i nieco bardziej zmotywowana do zdobywania szczegółów i/lub doświadczenia. Osoba z 4/1 będzie bardziej zewnętrznie skoncentrowana na interakcjach międzyludzkich, a szczegółowe dochodzenie stanie się jej drugą naturą. Osoba z 4/1 zazwyczaj pozwalałby 1/4 zadawać pytania, aby mogła skorzystać ze szczegółowych informacji zawartych w odpowiedzi.

Last updated