DOLNA LEWA STRZAŁKA: ŚRODOWISKO

Ta strzałka na wykresie ma związek ze środowiskiem, które pomaga ci się rozwijać. Środowisko może być przestrzenią fizyczną, ale może też być mediami społecznościowymi, czy przestrzenią psychiczną.

Strzałka skierowana w lewo ←

Takie ustawienie strzałki oznacza, że czujesz się dobrze w stałym spójnym i zorganizowanym środowisku. Rozkwitasz, gdy spędzasz długie okresy czasu w jednym miejscu, we własnym gnieździe, w przytulnym i wygodnym domu. Przebywanie w znajomym otoczeniu zapewnia ci dużo komfortu.

Posiadanie wyznaczonego miejsca, w którym pracujesz, śpisz, jesz, jest ważne. Upewnij się, że te przestrzenie są zaprojektowane tak, abyś czuł się dobrze. Pomoże to zwiększyć produktywność. Jeśli masz pracę, która wymaga częstego przemieszczania się, upewnij się, że masz stałe miejsce, w którym możesz uziemić swoją energię (na przykład samochód lub codzienne odwiedzanie tej samej kawiarni itp.)

Może odkryłeś, że podróżowanie jest dla ciebie trudne? Nie oznacza to, że nie powinieneś podróżować ani odkrywać różnych miejsc. Oznacza to raczej, że kiedy podróżujesz, potrzeba ci czasu, aby ugruntować się w nowej przestrzeni. Zanurz się w nowym otoczeniu, rozpakuj i spraw, by poczuć się super komfortowo, jak w domu. Znajdź miejsce lub przestrzeń, którą pokochasz.

Strzałka skierowana w prawo →

Rozkwitasz, w zmiennym, różnorodnym otoczeniu. Odkrywanie nowych środowisk przynosi ci dużo kreatywności i inspiracji. Posiadanie ustalonego harmonogramu i ustalonego miejsca nie jest dla Ciebie najlepsze, unikasz biur, jeśli to możliwe. Możesz przestawiać i przenosić swoje miejsca pracy w domu w różne miejsca. Użyj intuicji, aby zdecydować, jakie miejsce będzie dla Ciebie najlepsze.

Twoja najprawdziwsza inspiracja pochodzi z podróży i eksploracji. Odkrywanie jak największej liczby nowych miejsc przyniesie Ci wiele kreatywnych inspiracji. Kiedy czujesz, że utkniesz, wyjdź na zewnątrz, idź na spacer, zmień otoczenie i zobacz, jak się czujesz. Jeśli pracujesz w biurze, pamiętaj, aby wychodzić w ciągu dnia na lunch lub na przerwy. Nawet wstanie z biurka przyniesie Ci nową energię i motywację.

Możesz też chcieć często się ruszać. Niezależnie od tego, czy chodzi o wyjazd, czy przeprowadzkę do nowego miasta, lub kraju. Jeśli czujesz w sobie wezwanie do jakiegoś konkretnego miejsca lub przestrzeni, przyjrzyj się temu.

STYL ŚRODOWISKA

STRZAŁKA W PRAWO: jesteś OBSERWATOREM (Observer)w swoim środowisku. Może się okazać, że najlepiej czujesz się jako „mucha na ścianie”, gdy jesteś w transie, w pełnym skupieniu; wolałbyś nie być wzywany lub mieć ludzi stojących za twoimi plecami, gdy robisz swoje. Jako dziecko być może próbowałeś się ukryć, aby się bawić i lubiłeś, gdy po prostu po prostu być. Nie oznacza to, że nie lubisz przebywać wśród ludzi; możesz kochać być w skupisku, gromadzie. Oznacza to po prostu, że twój wyjątkowy geniusz rozwija się najlepiej, gdy możesz biernie obserwować swoje otoczenie, zamiast być aktywnie obserwowanym.

STRZAŁKA W LEWO: jesteś OBSERWOWANYM (Observed) w swoim otoczeniu. Może się okazać, że naprawdę lubisz mieć kontrolę nad warunkami otoczenia, aby być w pełni skupiony. Jako dziecko mogłeś mieć skłonność do mówienia „hej! Patrz na mnie! Patrz na to!". Możesz czuć się komfortowo, gdy inni cię obserwują; tak czy inaczej, może nie masz wtedy skłonności do wycofania się. Co najważniejsze, lubisz mieć możliwość skonfigurowania swojego środowiska tak, jak lubisz, a następnie decydujesz, kto/co do niego wejdzie.

Na wykresie www.geneticmatrix.com (oprócz oznaczenia strzałkami) oznaczenie dla naszego Stylu Środowiska znajdziemy przy haśle Enviroment Style. Aby zobaczyć to hasło trzeba przejść do widoku wykresu dla ciała: w okienku nad wykresem tam gdzie jest "Quantum" kliknąć i wybrać tam "Design”.

ŚRODOWISKO

Nasze idealne środowisko według naszego wykresu Bodygraf, pokazuje nam miejsce, gdzie energia, wibracja jest dla nas najbardziej komfortowa i przytulna. Dzięki właściwemu środowisku znajdujemy sposób, aby tam na zewnątrz odżywić się wewnątrz. A kiedy jesteśmy w naszym właściwym środowisku, mamy zdrowszą aurę. Odczuwamy mniejszy opór, co prowadzi do łatwiejszego i ostatecznie dłuższego życia. Ważne jest, aby eksperymentować w tych informacjach znaleźć taką interpretacje i znaczenie, które rezonuje z Tobą, oraz to co środowisko wyjątkowo oznacza dla Ciebie i jak uwzględnić jego elementy w twoim życiu.

Środowisko naprawdę wchodzi w grę dopiero po naszym Powrocie Saturna. Dla dzieci i osób przed powrotem, dobrze jest uwzględnić elementy ich właściwego środowiska, ale nie powinno to być głównym celem, ponieważ jeszcze wciąż rozwijają swoją świadomość.

Aby znaleźć i obliczyć precyzyjne informacje odnośnie środowiska potrzebujemy bardziej zaawansowany wykres. Znajdziemy taki w programie Maia Mechanics Imaging (ze strony www.jovianarchives.com), lub możemy potrzebne informacje odczytać z podstawowego wykresu na stronie www.geneticmatrix.com (podstawowe konto i wykres są darmowe). Normalnie potrzebowalibyśmy szczegółowych wyliczeń (Bramy, Linii, Koloru, Tonu, i Bazy) dotyczących położenia Słońca / Ziemi na wykresie po stronie Osobowości (Personality). Mamy bramę i linię. Poniżej tej Linii mamy Kolor, Ton i Bazę. Brama jest punktem wejścia i wyjścia dla przepływu energii do i z Centrów, filtrując tę ​​energię w określony sposób. Linia wyraża polaryzację. Pod linią znajduje się Kolor. Kolor nadaje linii jakość. Tą jakością jest w naszym przypadku Środowisko.

Na wykresie www.geneticmatrix.com oznaczenie dla naszego środowiska znajdziemy przy haśle Enviroment. Aby zobaczyć to hasło trzeba przejść do widoku wykresu dla Ciała/Konstrukcji: w okienku nad wykresem tam gdzie jest "Quantum" kliknąć i wybrać tam "Design”.

Tutaj, poniżej odnajdziesz opis znalezionego oznaczenia dla twojego środowiska (przy odpowiednim haśle po angielsku tłustym drukiem): od 1 do 6.

1 Caves JASKINIE - Selective SELEKTYWNE (←) Blending MIESZANE (→)

W jaskiniach chodzi o poczucie bezpieczeństwa. Zacznij zauważać, kiedy czujesz się lub nie czujesz się bezpiecznie w swoim otoczeniu, jak jesteś zorientowany? Są to ludzie mieszkający w pomieszczeniach, którzy zwykle marzą o przebywaniu na świeżym powietrzu lub mieszkaniu na wsi, ale którzy dobrze się rozwijają w pomieszczeniach przypominających jaskinie. Może chodzić o to, aby nie pracować przy biurku w otwartej przestrzeni (jeśli to robisz, ustaw się plecami do ściany), w swoim środowisku domowym, potrzebujesz zaaranżować i mieć wszystko kontrolą, wolisz czuć się gościem zamiast obsługiwać, potrzebujesz swojego gniazda, kokonu, aby dobrze spać. Może się okazać, że podłoga w garderobie będzie przytulnym miejscem do przemyślenia lub odprężenia. Eksperymentuj, testuj i zwiększaj świadomość. Środowisko jaskini charakteryzuje się odosobnieniem, introspekcją i samotnością. Ludzie dostrojeni do tego środowiska zwykle potrzebują regularnych okresów ciszy i samotności, aby naładować swoje akumulatory i przetworzyć swoje doświadczenia. Często są introspekcyjni i refleksyjni, mają głęboką wrażliwość na własne emocje i stany wewnętrzne. W tym środowisku ludzie są zachęcani do łączenia się z własną wewnętrzną mądrością i intuicją oraz do poszukiwania środowisk, które wspierają ich potrzebę introspekcji i autorefleksji.

Selektywne = pobudzane poprzez otoczenie; chłodne, ciemne, pojedyncze wejście, intymny stosunek do swojej przestrzeni, wybredny jeśli chodzi kogo do niej zaprasza.

Mieszane = zrelaksowany poprzez otoczenie; wiele wejść może być w porządku, mniej okien tym lepiej, ale więcej ludzi i energii, jak na przykład klub nocny w piwnicy lub kino.

2 Markets RYNKI - Internal WEWNĘTRZNY (←) External ZEWNĘTRZNY (→)

W przypadku środowisk Rynku najważniejszy jest wybór. Kiedy myślimy o rynkach, marketach, myślimy o biznesie, handlu, wymianie informacji, Internecie, dużym obciążeniu energią, środowisku miejskim. I wszystkie te rzeczy mogą być prawdą i / lub mogą dotyczyć tego, aby naprawdę wiedzieć, co jest dla Ciebie dobre. Ludzie z rynku będą wybredni, i mogą być wybredni. Szukają czegoś konkretnego, co będzie rezonować. Pozwól im wybrać, gdzie usiąść, pozwól im udekorować swoje pragnienia, pozwól im znaleźć miejsca do zwiedzania, daj im opcje i pozwól im oddać się wszystkim szczegółom. Środowisko rynkowe charakteryzuje się handlem, wymianą i interakcjami społecznymi. Ludzie dostrojeni do tego środowiska są zazwyczaj towarzyscy i otwarci, mają duże poczucie, jak poruszać się w dynamice społecznej i budować relacje. Często są biegli w negocjacjach i perswazji i dobrze radzą sobie w środowiskach charakteryzujących się szybkim tempem i konkurencyjnością. W tym środowisku ludzie są zachęcani do doskonalenia swoich umiejętności społecznych i nawiązywania kontaktów z innymi w sposób, który wspiera ich rozwój osobisty i zawodowy.

Wewnętrzne - pobudzane poprzez otoczenie, być może pracują w domowym biurze, w pomieszczeniach, pracują online, zapraszają ludzi ze świata zewnętrznego.

Zewnętrzny - zrelaksowany poprzez otoczenie, wychodzą na rynek z określonymi celami.

3 Kitchens KUCHNIE - Wet MOKRE (←) Dry SUCHE (→)

To naprawdę dotyczy każdej kreatywnej przestrzeni, w której odbywa się coś, gromadzą sie ludzie, zadziewa się jakaś transformacja. Może to być prawdziwa kuchnia, przestrzeń artystyczna, studio nagrań, laboratorium itp. Dowolne miejsce "alchemiczne". Tacy ludzie chcą być w „miejscu, w którym mają być”, w "swoim" miejscu. Wygodnie się czują tam, gdzie wszyscy się gromadzą, w miejscach, które są dla nich inspirujące. Może się to różnić w zależności od twoich wyjątkowych zainteresowań - ale tworzenie / posiadanie społeczności jest kluczowe dla twojego dobrego samopoczucia. Środowisko kuchenne charakteryzuje się odżywianiem, kreatywnością i prowadzeniem domu czy miejsc inspiracji. Ludzie dostrojeni do tego środowiska są zazwyczaj opiekuńczy i wychowawczy, z głębokim uznaniem dla zmysłowych przyjemności, jedzenia i twórczego procesu gotowania, tworzenia, przygotowywania, opracowywania. Często potrafią tworzyć ciepłe, przyjazne i wygodne środowisko, a ponadto pociągają ich zajęcia związane z opieką nad innymi. W tym środowisku ludzie są zachęcani do rozwijania swojej kreatywności i odkrywania nowych sposobów pielęgnowania siebie i innych.

Mokre = pobudzane poprzez środowisko, wilgotny klimat

Suche = zrelaksowany poprzez otoczenie, nieodpowiedni do dużej wilgotności

4 Mountains GÓRY - Active AKTYWNIE (←) Passive PASYWNIE (→)

Dla tych ludzi chodzi o wzniesienie, tlen i punkt widokowy. Potrzebują samotnych wypadów na łonie natury, aby dopasować się do ich właściwej perspektywy. I muszą ODDYCHAĆ. Mieszkańcy gór mają pełny widok + mają rozległe punkty widzenia, muszą wyjechać z miasta, aby się zestroić. Podobnie jak w przypadku Profilu 2/4, często chodzi o wycofanie się i czas na zrównoważenie się w rezonującej społeczności. Środowisko górskie charakteryzuje się wyzwaniami, przeciwnościami losu i rozwojem osobistym. Ludzie dostrojeni do tego środowiska mają zazwyczaj silną wolę i odporność, a także głęboko doceniają proces pokonywania przeszkód i osiągania osobistych celów. Często pociągają je zajęcia wymagające wytrzymałości fizycznej lub psychicznej i rozwijają się w środowiskach wymagających dyscypliny i motywacji. W takim środowisku ludzie są zachęcani do wyznaczania sobie ambitnych celów i realizowania ich z determinacją i skupieniem.

Aktywny = pobudzony przez środowisko, aktywne środowisko

Pasywny = potrzebuje być bardziej zrelaksowany + uziemiony w odpowiednim środowisku

5 Valleys DOLINY - Narrow WĄSKIE (←) Wide SZEROKIE (→)

Chodzi o to, aby być na parterze, obserwować otaczający świat i komunikować się z nim oraz jego akustyką. Ci ludzie są prawdziwymi obserwatorami świata. Podobnie jak przy 5 Linii dźwięku w Determinacji, mogą uczyć się lepiej słuchając lub lepiej odbierać informacje podczas słuchania. Potrzebują dobrej komunikacji, dobrego przepływu informacji i utrzymywania bliskich więzi ze swoją społecznością; jakość ponad ilość. Środowisko dolinne charakteryzuje się spokojem, harmonią i połączeniem z naturą. Ludzie dostrojeni do tego środowiska są zazwyczaj delikatni i współczujący, z głębokim uznaniem dla naturalnego piękna otaczającego ich świata. Często pociągają je zajęcia związane ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i wykazują dużą wrażliwość na rytmy natury. W tym środowisku ludzie są zachęcani do kultywowania poczucia wewnętrznego spokoju i połączenia ze światem przyrody oraz do poszukiwania środowisk, które wspierają ich potrzebę spokoju i harmonii.

Wąskie = pobudzane poprzez otoczenie, wąskie przestrzenie, korytarze lub alejki, mieszkanie przy torach, wąskie uliczki, miejsca, w których w pobliżu znajduje się dźwięk + znaczące połączenia

Szerokie = odprężone poprzez otoczenie, bardziej ekspansywne, bardziej podatny na naturalne krajobrazy i rzeczywiste doliny, miejsca, w których słuchasz dźwięków, które są daleko.

6 Shores BRZEGI - Natural NATURALNE (←) Artificial SZTUCZNE (→)

Czuje się komfortowo, gdy występuje przejście w krajobrazie lub jakiś rodzaj naturalnego obrysu lub granicy, na której się znajduje lub przekracza ją i wraca. Może się regenerować mieszkając na obrzeżach parku miejskiego, gubiąc się w innym świecie (jak aktor lub zapalony czytelnik fantasy), odkrywając coś nowego lub inną kulturę, spędzając czas na obserwowaniu lub studiowaniu gwiazd. Zajmij się obszarami swojego domu, które są progami na zewnątrz, takimi jak patio lub przedpokój. Środowisko brzegowe charakteryzuje się zmianami, zdolnościami adaptacyjnymi i twórczą ekspresją. Ludzie dostrojeni do tego środowiska są zwykle elastyczni i łatwo się przystosowują, z głębokim uznaniem dla przypływów i odpływów wielu cykli życia. Często pociągają ich działania wymagające twórczej ekspresji i wykazują dużą wrażliwość na zmieniające się trendy dynamiki osobistej i społecznej. W tym środowisku ludzie są zachęcani do rozwijania swojej kreatywności i podejmowania naturalnego procesu zmian, pozostając zakorzenieni w swoim własnym, niepowtarzalnym poczuciu tożsamości i celu.

Naturalne - energetyzowane poprzez odpowiednie środowisko, wszędzie tam, gdzie występuje kontrast, granica między jednym typem krajobrazu a innym

Sztuczny = zrelaksowany, gdy w odpowiednim środowisku, spędzanie czasu nad jeziorem, oceanem, rzeką, przy strumieniu, na plaży jest szczególnie korzystne

Last updated