Links

GÓRNA LEWA STRZAŁKA: PRZYSWAJANIE

Ta strzałka na wykresie dotyczy nie tylko tego, jak najlepiej trawimy jedzenie, które jemy, ale także tego, jak przyjmujemy w życiu, jak odbieramy informacje i jak najlepiej się uczymy.
Strzałka skierowana w lewo ←
Aktywnie trawisz życie. Cieszysz się i rozwijasz, kiedy istnieje jakaś konsekwencja i struktura w twoich rutynach. W naturalny sposób przyswajasz informacje w bardziej logiczny i precyzyjny sposób. Możesz łatwo przypomnieć sobie dokładne szczegóły i zapamiętać informacje. Listy rzeczy do zrobienia, kalendarze, codzienne rytuały, planowanie posiłków i rutyny działają najlepiej dla ciebie, ponieważ lubisz wiedzieć, jaki jest następny krok. Sprawdzone sposoby działania i struktura pozwolą ci żyć jak najlepiej. Będziesz sie interesował jak najlepiej uwzględnić je w swoim codziennym harmonogramie oraz jakie sprawdzone skuteczne sposoby działania możesz jeszcze zintegrować.
Jeśli chodzi o jedzenie, też lubisz mieć jakąś rutynę, taką jak śniadanie o określonej porze każdego dnia lub określony sposób odżywiania. Post nie jest dla Ciebie idealny, ponieważ potrzebujesz bardziej regularnego, konsekwentnego przyjmowania pokarmu, aby się rozwijać.
Strzałka skierowana w prawo →
Pasywnie trawisz życie (ale to nie jest złe !). Wolność i różnorodność to twoi najlepsi przyjaciele. Możesz zauważyć, że trzymanie się ścisłej struktury jest dla ciebie trudne. Dzieje się tak, naturalnie przyswajasz informacje w płynny sposób. Co oznacza, że ​​zamiast zapamiętywać drobne szczegóły, wchłaniasz wszystkie informacje związane z daną sytuacją. Może będzio to zapamiętanie uczucia lub głębszego znaczenia, zamiast tego, co ktoś faktycznie powiedział. Możesz nie być w stanie przypomnieć sobie lub zapamiętać dokładnych szczegółów. Czasami możesz nawet odpowiedzieć, spontanicznie udzielając odpowiedzi, o których nawet nie wiedziałeś, że je znasz.
Nie musisz codziennie jeść dokładnie tego samego. Nie musisz też cały czas jeść w ten sam sposób. To znaczy, jeśli masz ochotę jednego dnia na kilka dużych posiłków, a potem kilka małych przekąsek, to jest całkowicie w porządku. Post, też działa dobrze dla twojego ciała!
Na wykresie na stronie www.geneticmatrix.com oznaczenie (opócz ozanczenia lewą górną strzałką) związane z Twoją Perspektywą (Aktywną - Active lub Pasywną - Passive) znajdziesz przy haśle Brain. Aby zobaczyć to hasło trzeba przejść do widoku wykresu dla ciała: w okienku nad wykresem tam gdzie jest "Quantum" kliknąć i wybrać tam "Design”.
PRZYSWAJANIE I TRAWIENIE
W systemie Human Design sprawdzając oznaczenie "Koloru" przy pozycji Słońca i Ziemi na wykresie, możesz odkryć swój unikalny sposób przyjmowania pokarmu optymalny dla twojego ciała.
Radykalna zmiana zaczynie się od wspierania systemu mózgowego. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zostałeś stworzony do odżywiania organizmu pokarmem, aby zmaksymalizować funkcjonowanie mózgu, zachować optymalne zdrowie i osiągnąć długowieczność? Taka transformacja zapewni sposób, właściwy dla twojej formy biologicznej, która jest zaprojektowana tak, aby była odżywiana od wewnątrz, aby przyjmować pożywienie wspierając swój unikalny metabolizm i rozwijać w pełni możliwości mózgu.
Przede wszystkim nie chodzi o to, co jesz, co przyjmujesz do swojego ciała. Chodzi raczej o warunki i okoliczności, które pomagają Twojemu organizmowi wydobyć z pożywienia dokładnie to, czego potrzebuje, aby wesprzeć jego zróżnicowany potencjał.
Niektórzy mogą już zobaczyć korzyści w ciągu kilku dni, podczas gdy inni doświadczyli ich w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Kontynuując program podążania za swoim PHS (Pierwotny System Zdrowotny), z właściwym sposobem odżywiania, przez okres 7 lat, naturalna odnowa komórkowa powoduje, że ciało (twój pojazd) jest bardziej zrelaksowany. Dzieje się również tak, że Ty, pasażer (twój umysł), czujesz się bardziej swobodnie i komfortowo we własnej skórze. Jeśli konsekwentnie podążasz za swoim właściwym sposobem odżywiania - PHS, możesz odkryć zaskakującą poprawę swojego samopoczucia i zmianę perspektywy.
Możliwe korzyści płynące z przestrzegania właściwego tobie sposobu odżywiania mogą obejmować łatwiejsze lub lepsze trawienie pokarmu, poprawę funkcji mózgu i wzmocnienie zdolności sensorycznych. Możesz odczuwać fizyczne i emocjonalne objawy detoksykacji, gdy uwalniasz się od uwarunkowania i od tego, czym nie jesteś, z czasem jednocząc się ze swoim prawdziwym ja.
Wyniki przestrzegania właściwego tobie sposobu odżywiania - PHS - Human Design Primary Health System, wspierają twoją świadomość w ugruntowaniu się w tym, co naprawdę dzieje się wokół ciebie, a nie w tym, co wydaje się twojemu umysłowi Nie-ja, według jego uwarunkowanych strategii adaptacyjnych. Przyswajanie u Ciebie będzie związane z którymś z sześciu zmysłów przyswajania.
Aby znaleźć i obliczyć precyzyjne informacje dla siebie odnośnie właściwego odżywiania według systemu Human Design potrzebujemy bardziej zaawansowany wykres. Znajdziemy taki w programie Maia Mechanics Imaging (ze stony www.jovianarchives.com), lub możemy potrzebne informacje odczytać z podstawowego wykresu na stronie www.geneticmatrix.com (podstawowe konto i wykres są darmowe).
Na wykresie na stronie www.geneticmatrix.com oznaczenie związane z twoim właściwym sposobem przyjmowania pokarmu znajdziesz przy haśle Determination. Aby zobaczyć to hasło trzeba przejść do widoku wykresu dla Ciała/Konstrukcji: w okienku nad wykresem tam gdzie jest "Quantum" kliknąć i wybrać tam "Design”.
Tutaj, poniżej odnajdziesz opis znalezionego tam hasła i właściwego dla ciebie sposobu przyjmowania, związanym z którymś zmysłem przyswajania (przy odpowienim haśle, po angielsku tłustym drukiem):
6 Light ŚWIATŁO
Direct BEZPOŚREDNIE - należy jeść tylko w ciągu dnia, dodatkowo: witamina D, lampa słoneczna, żywność uprawiana na silnym słońcu, patrzenie na rzeczy w sposób oświecony, poszukiwanie prawdy, dobre oświetlenie. Mówienie prawdy zmniejszy ciężar, jaki odczuwasz. Twoje ciało trawi i przetwarza składniki odżywcze, gdy nie śpi. Spożywanie posiłków przez cały dzień oraz zatrzymanie się i zaprzestanie o zachodzie słońca pomoże Twojemu organizmowi się ochłodzić. Odżywianie przez cały dzień i spokojny sen w nocy. Potrzebujesz pokarmu dla mózgu w ciągu dnia. Po jedzeniu późno możesz nie spać w nocy, budząc ciało do trawienia. Twoja jakość snu ucierpi, jeśli: nieprawidłowo sie odżywiasz, pojawia się bezsenność lub budzenie się i wypróżnianie. Całkiem jak niemowlęta.
Indirect POŚREDNIE - należy jeść w nocy, datkowo: poza centrum uwagi, nie na widoku, łagodny widok i tło - rozmyte linie i miękkie krawędzie, pisanie zamiast dzwonienia, bezpieczne odsunięcie się o krok od czegoś, co jest intensywne. Twoje ciało trawi i przetwarza składniki odżywcze, gdy śpi. Prawidłowe nakarmienie go poprzedniej nocy poprowadzi do tętniącego życiem następnego dnia; jedzenie przez cały czas w ciągu dnia może cię zmęczyć, sprawiając, że będziesz mieć ochotę na drzemki lub czuć się ospały. Jedz minimalnie w ciągu dnia i zaplanuj największe posiłki na noc, aby ciało mogło spać i trawić z pełnym żołądkiem. Twoja wydajność cierpi, jeśli nie odżywiasz się prawidłowo -odczuwasz wtedy letarg, zamieszanie lub brak motywacji.
5 Sound DŹWIĘK
Low CICHO - jedz tylko w cichym otoczeniu. Hałas zmniejszy apetyt. Potrzebujesz minimalnych informacji, które do Ciebie docierają kiedy jesz. Proste potrawy, proste smaki, i zrelaksowane otoczenie ukoi Twoje ciało. Twoje ciało potrzebuje minimum informacji gdy jesz. Żadnych pytań. Nie rozmawiając. Tylko słuchanie i jedzenie. Jeśli twoje jedzenie jest zbyt obfite lub ma wyraziste składniki, to tak, jakbyś stał sie pełny zbyt szybko. Masz skłonność do złego samopoczucia, gdy nie odżywiasz się prawidłowo.
High GŁOŚNY - jedz tylko wtedy, gdy otoczenie jest hałaśliwe, telewizja, rodzina, restauracja lub muzyka. Potrzebujesz wielu informacji przychodzących do Ciebie, gdy jesz, złożone składniki, smaki i bogata przestrzeń zewnętrzna karmi twój mózg. Twoje ciało potrzebuje dużo informacji przechodzących przez mózg, gdy jest skoncentrowane na jedzeniu. Np informacje: Jak to powstało, skąd się wzięło, jaki jest sekretny składnik, jak działa? Jeśli twój posiłek jest zbyt mdły, będziesz mieć ochotę na coś innego – bardziej wyrazistego. Masz skłonność do złego samopoczucia, gdy nie odżywiasz się prawidłowo.
4 Touch DOTYK
Nervous NERWOWOŚĆ - jedz tylko wtedy, gdy otoczenie, wewnętrzne i zewnętrzne, jest ruchliwe, jak rodzinna krzątanina. Istotne jest osobiste przygotowanie, dotyk i kontakt z pożywieniem. Twoje ciało potrzebuje podniecenia, kiedy jesz. Musisz robić coś innego - rozproszyć się od jedzenia, aby można było odżywić się w sposób pasywny. Ekscytujące, stymulujące środowisko ładuje twój organizm z energią potrzebną do trawienia pokarmu. Czasami oznacza to poruszanie ciałem podczas gdy jesz. Jesteś podatny na braki i niedożywienie, gdy nie odżywiasz się prawidłowo, oraz możesz mieć rozstrój żołądka i nadwrażliwość jelit.
Calm SPOKÓJ - jedz tylko wtedy, gdy otoczenie, wewnętrzne i zewnętrzne, jest spokojne. Kiedy jesz, potrzebujesz szczególnego skupienia wokół siebie. Podczas jedzenia nie może być żadnych zakłóceń ani przerw. Twoje ciało jest wrażliwe na zakłócenia i ruch. Potrzebuje spokojnego, cichego miejsca do jedzenia, aby mogło skupić się na jedzeniu i niczym więcej. Jeśli nie odżywiasz się prawidłowo, masz skłonność do niedoborów i niedożywienia, możesz mieć rozstrój żołądka i nadwrażliwość jelit.
3 Desire PRAGNIENIE
Hot GORĄCO - jedz wszystkie potrawy i napoje o temperaturze ciała lub wyższej, ugotowane lub pikantne, ponieważ odpowiednio rozgrzewają układu pokarmowy. Przy Pragnienieniu, ogólnie nawadnianie jest ważne dla organizumu. Musisz przetworzyć jedzenie, zanim znajdzie się w twoim ciele. Gotowane jedzenie umożliwia organizmowi dostęp do składników odżywczych, które zostały prawidłowo przetworzone. Surowe i zimne pożywienie będzie zbyt gęste i zbite, aby organizm mógł się rozgrzać i czerpać z niego korzyści. Gorące jedzenie to żywność, która została przekształcona, rozkładając enzymy w sposób wspierający odżywianie. Jeśli nie odżywiasz się prawidłowo, masz skłonność do odwodnienia.
Cold ZIMNO - jedz i pij zimne jedzenie. Zimne, surowe będzie się dobrze trawić. Taki system trawienny ma skłonność do tego, że jest gorący i takie pożywienie czy napój mogą go odpowiednio schłodzić. Przy Pragnienieniu, ogólnie nawadnianie jest ważne dla organizumu. Musisz przetworzyć składniki odżywcze w swoim ciele. Twoje ciało jest maszyną alchemiczną - zaprojektowaną do przekształcania jedzenia wewnątrz. Spożywanie żywności, która została już ugotowana i przetworzona, rozpala od wewnątrz organizm, uniemożliwiając dostęp do cennych składników odżywczych. Świeża, nieprzetworzona żywność potrzebuje czasu, aby nagrzać się w ciele, umożliwiając organizmowi prawidłowe wydobywanie i przekształcanie składników odżywczych. Jeśli nie odżywiasz się prawidłowo, masz skłonność do odwodnienia.
2 Taste SMAK
Open OTWARTE - jedz zróżnicowaną dietę wedle gustu. Jedz intuicyjnie, to co lubisz i na co masz apetyt. Twój związek z jedzeniem jest bardzo eksperymentalny i może wymagać trochę praktyki, aby określić, co jest dla Ciebie najlepsze. Eksperymentuj z różnymi stylami, smakami, składnikami i metodami gotowania, aby znaleźć to, co jest dla Ciebie najlepsze. Zachowaj to, co lubisz i rzuć to co Ci nie służy. Twoje ciało potrzebuje określonych pokarmów. Jest otwarte na szukanie swoich preferencji i może próbować nowych wersji tego samego jedzenia, aby znaleźć idealny składnik smakowy dla siebie. Twoje ciało jest bardzo wrażliwe i musi być wybredne, aby zachować zdrowie i odporność. Twoje posiłki mogą być spójne, ale będziesz szukać nowych odmian tego posiłku; szczególnie sezonowo. Twoje ciało jest podatne na alergie i wrażliwość dietetyczną, gdy nie odżywia się prawidłowo.
Closed ZAMKNIĘTA - wybierz monotonną dietę, dla większości ludzi jest to podstawowa dieta ich przodków, zróżnicowana w zależności od pory roku. Posiadanie zamkniętego smaku oznacza, że ​​będziesz wiedział, czy coś ci się podoba, czy nie, zanim będziesz musiał tego spróbować. Jest to bardziej pasywna forma ustalenia, czego chcesz, bez konieczności aktywnego angażowania się w wypróbowywanie różnych potraw. Twoje ciało nie jest otwarte na nowe i różnorodne. Próbowanie w celu znalezienia ulubionych potraw jest właściwe, ale gdy twoje ciało znajdzie preferencje - nie zmienia się. Twoja paleta smaków jest wtedy pełna. Możesz wiedzieć też, czy coś ci się podoba, zanim spróbujesz. Rozwijanie preferencji, takich jak wegetariańskie, bezglutenowe, a nawet przywiązanie do określonych marek/produktów, jest dla Ciebie właściwe. Twoje ciało jest podatne na alergie i wrażliwość, jeśli nie odżywia się prawidłowo.
1 Apetite APETYT
Consecutive KONSEKUTYWNE - jedz jedną rzecz na raz, jeśli nie możesz zjeść jednej rzeczy, odczekaj 10 minut, później coś innego. Złożone dania z różnorodnymi przyprawami, potrawami i składnikami nie będą dla Ciebie własciwe. Uprość posiłek, ciesząc się jednym składnikiem na raz, niezależnie od tego, czy oznacza to powolne przygotowywanie potraw i skupienie się na gotowaniu lub przygotowywanie każdego składnika osobno, czy też cieszenie się całym posiłkiem z tylko jednego składnika. Zachowaj prostotę i zwolnij. Uttzymuj rutynę w posiłkach. Wrażliwy, silny układ pokarmowy. Najlepiej przystosowany do nieprzetworzonej żywności. Preferuje jeden rodzaj jedzenia podczas jednego posiłku podczas którego można zjeść dużo. Twoje ciało potrzebuje stałego zasilania. To tak, jakby twoje ciało spalało jedzenie na bieżąco, w stałym tempie. Jedz zgodnie z harmonogramem, który pasuje do Twojego życia i trzymaj się go. Twój nastrój i skupienie mogą ulec pogorszeniu, jeśli będziesz zbyt głodny. Wysokiej jakości składniki nakarmią twój mózg i poprawią przepływ. Jedz tak prosto i tak klarownie, jak tylko możesz, skupiając się na jednej rzeczy w ustach na raz. Twoje ciało jest podatne na nadwrażliwość żołądka, gdy nie odżywiasz się prawidłowo.
Alternating NAPRZEMIENNIE - dania jednoskładnikowe, z przerwami pomiędzy. Apetyt Naprzemienny jest podobny do apetytu Konsektutywnego, przy którym nadal cieszysz się prostotą w swoich składnikach, jednak będziesz czerpać przyjemność z częstego zmieniania tych składników. Ugryzienie tego, a potem ugryzienie tamtego... Twój system nadal lubi cieszyć się jedną rzeczą na raz, ale naprzemiennie. Obejmuje to sposób, w jaki lubisz stosować oleje, przyprawy i nie tylko. Mieszaj, ale pamiętaj, aby działać powoli i zachować prostotę. Pozwól swojemu ciału cieszyć się głębią i złożonością każdego składnika. Twoje ciało spala jedzenie w spokojnym tempie. W niektóre dni masz większy apetyt niż inne. Możesz jeść, kiedy jest to dla ciebie dobre, w zależności od aktywności w ciągu dnia. Spróbuj podchodzić do jedzenia pasywnie; rób coś innego podczas jedzenia. Jedz tak prosto i tak klarownie, jak tylko możesz, zwracając uwagę na to, aby na talerzu znajdowały się aromatyczne opcje. Twoje ciało jest podatne na nadwrażliwość żołądka, gdy nie odżywiasz się prawidłowo.
Główny Zmysł Poznawczy
To dominujący element naszej konstrukcji. Nasz najsilniejszy zmysł. Większość ludzi, ponieważ nie rozumieją poprawnie swojej konstrukcji, ich poznanie staje się trochę uśpione. Koherentny i właściwy dla ciebie styl życia to pewien proces, a kiedy nie jesteśmy w tej przestrzeni, a umysł Nie-ja (fałszywe ja) kieruje twoim programem i uwarunkowaniem, wszystko staje się dla ciebie tak hałaśliwe i ogłuszające, że ucisza nasz najpotężniejszy zmysł. Nie tylko go nie słyszymy - nie jesteśmy w stanie mu zaufać.
Na wykresie www.geneticmatrix.com oznaczenie związane z twoim głównym zmysłem znajdziemy przy haśle "Cognition". Aby zobaczyć to hasło trzeba przejść do widoku wykresu dla Ciała/Konstrukcji: w okienku nad wykresem tam gdzie jest "Quantum" kliknąć i wybrać tam "Design”.
Poniżej odnajdziesz opis znalezionego tam hasła i właściwego dla ciebie głównego zmysłu (przy odpowienim haśle po angielsku tłustym drukiem):
Smell ZAPACH
Jednym z twoich największych potencjałów jest znajdowanie ukrytych częstotliwości i zauważanie niewyczuwalnych wibracji. Jak "czujnik", możesz podążać śladami energii, aby odkryć brakujące lub ukryte informacje, które pomogą Ci podejmować decyzje o tym, jak i gdzie iść. Twoje ciało znajduje energetyczne informacje, które inni mogą przegapić.
Taste SMAK
Jednym z twoich najwyższych potencjałów jest wyrafinowany i dynamiczny dostęp palety smaków i wyczucie, jakie częstotliwości są najlepsze w określonych sytuacjach. Po spróbowaniu wielu możliwości, rozwijasz osobisty gust, aby wiedzieć, co działa, a co nie, z tego, co dzieje się wokół ciebie. Twoje ciało wybiera najlepszą informację energetyczną w danej sytuacji.
Outer (External) Vision WIZJA ZEWNĘTRZNA
Jednym z twoich największych potencjałów jest dostrzeganie, jak rzeczy mogą się połączyć. Twój ostry zmysł pozwala zobaczyć, jakie kroki należy wykonać, aby osiągnąć cel i jak różne częstotliwości mogą się połączyć, aby stworzyć coś zupełnie nowego. Twoje ciało widzi, jak zebrać i poąłączyć informacje energetyczne.
Inner Vision WIZJA WEWNĘTRZNA
Jednym z twoich największych potencjałów jest dar widzenia. Masz przeczucia, które pokazują potencjalne realia, pomagając ci zdecydować, gdzie pokierować swoją energię. Chociaż nie wszystko, co widzisz, staje się rzeczywistością, twoje ciało ma w sobie potencjał, aby zobaczyć rzeczywistości i informacje energetyczne, zanim się pojawią.
Feeling UCZUCIE
Jednym z twoich najwyższych potencjałów jest odczuwanie energii. Twoje ciało może wyczuwać rzeczy, których inni nie mogą. Zamiast zawsze przekazywać energię innym, masz potencjalną zdolność odczuwania i dzielenia się tym, czego doświadczają inni, na głębokim poziomiomie empatii. Twoje ciało przechowuje i dzieli się informacjami energetycznymi z innymi.
Touch DOTYK
Jednym z twoich najwyższych potencjałów jest ruchoma energia. Możesz przekazywać częstotliwości innym poprzez dotyk. Może to być spojrzenie, uścisk, seks lub wkładanie energii w żywność, towary i rzeczy, które tworzysz, aby przekazać częstotliwości innej osobie lub rzeczy. Twoje ciało przekazuje i pokazuje nowe informacje energetyczne.