Links

GÓRNA PRAWA STRZAŁKA: ŚWIADOMOŚĆ I MOTYWACJA

Ta strzałka na wykresie ma związek z twoją świadomością, sposobem myślenia i przetwarzaniem informacji
Strzałka skierowana w lewo ←
Ta strzałka oznacza, że ​​masz strategiczną świadomość i logiczny umysł. Prawdopodobnie łatwo sobie przypomnisz informacje. Fakty, liczby i wzory są ci bliskie. Czy potrafisz łatwo zapamiętać informacje, prawdopodobnie dobrze zdajesz egzaminy i prosperowałeś w klasie, ponieważ nasze obecne systemy edukacji używają tego typu zapamiętywania. Twoje przemyślenia są raczej oparte na faktach i liniowe. Nie lubisz dwuznaczności i możesz myśleć precyzyjnie, w czarno-biały sposób.
Strzałka w prawą stronę →
Tak skierowana strzałka oznacza, że ​​masz receptywną, otwartą świadomość i wyobraźnię. Zamiast brać pod uwagę fakty, dostrzegasz piękno w niuansach życia. Widzisz głębsze znaczenie rzeczy i myślisz w artystyczny i twórczy sposób, którego wielu ludzi nie rozumie. Twoje myśli mogą krążyć, być wszędzie, ale je rozumiesz. Taki nie nieliniowy, niespecyficzny sposób myślenia sprawia, że ​​jesteś szczególnie kreatywny. Przywołanie konkretnych faktów jest dla ciebie trudne, podobnie jak konwencjonalna edukacja.
Na wykresie na stronie www.geneticmatrix.com oznczenie (oprócz oznaczenia prawą górną strzałką) związane z Twoją świadomością, sposobem myślenia i przetwarzaniem informacji (Otwartym - Receptive lub Skupionym - Focused) znajdziesz przy haśle Personality. Aby zobaczyć to hasło trzeba przejść do widoku wykresu dla Umysłu/Osobowości: w okienku nad wykresem tam gdzie jest "Quantum" kliknąć i wybrać tam "Personality”.
MOTYWACJA
Kiedy już odkryjesz unikalny sposób, w jaki jesteś zaprojektowany, aby widzieć i postrzegać świat i widzieć wskazówki i drogowskazy, nawet w stanie rozproszenia, jesteś gotowy na następną transformację.
Motywacja opisuje, w jaki sposób jesteś zaprojektowany, aby służyć innym swoją wyjątkowością, wtedy kiedy jest to dla ciebie właściwe.
To, co odciąga cię od życia w swojej wyjątkowości, unikalności, nazywa się Przeniesieniem. Podobnie jak odwrócenie uwagi, Przeniesienie nie jest złe. Masz binarną naturę i potrzebujesz tych przeciwwag, aby wejść na wyższy poziom świadomości, który pozwoli ci rozróżniać i rozpoznać mechanikę swojej Osobowości, aby stać się świadkiem. Kiedy jesteś obserwatorem filmu swojego życia, możesz doświadczyć magii tego, co to znaczy być sobą.
Zrozumienie prawidłowej Motywacji i jej Przeniesienia (fałszywego rezonansu) może dostarczyć cennych drogowskazów, które pomogą Ci dowiedzieć się, czy jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu.
Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy Twoja motywacja jest "przenoszona" - kiedy to się dzieje, twoja perspektywa jest rozproszona. Kluczem tutaj jest kultywowanie ześrodkowania, dostrojenia i zadomowienia się w swoim pojeździe i świadomość dynamiki swojej psychiki. Kiedy to zrobisz, możesz nauczyć się rozpoznawać swoją właściwą motywację i przestaniesz marnować energię, kiedy twoja motywacja ulega "przeniesieniu".
Na przykład, jeśli masz Motywację w Kolorze 2, jesteś kimś, kogo zaprojektowano tak, by motywowała Cię Nadzieja. Nadzieja wie, kiedy działać lub nie, kiedy brać na siebie odpowiedzialność lub nie, i jest w stanie zaoferować swoją Nadzieję innym, jeśli jest to dla Ciebie właściwe. Jednakże, kiedy jesteś w Przeniesieniu, zawsze próbujesz złatwiać sprawy, które nie należą do ciebie ani do twoich obowiązków, ani nie należy do ciebie, ich poprawianie. Ale ponieważ patrzysz z przniesionego, rozproszonego punktu widzenia, nie wiesz, na czym się skupić i co zrobić, a twoja energia jest marnowana. W zależności od motywu Nie-ja dla twojego Typu, pojawia się uczucie złości, frustracji, zgorzknienia lub rozczarowania.
Abyznaleźć naszą motywację w kalkulacji potrzebujemy bardziej zaawansowany wykres. Znajdziemy taki w programie Maia Mechanics Imaging (ze stony www.jovianarchives.com), lub możemy ją odczytać z podstawowego wykresu na stronie www.geneticmatrix.com (podstawowe konto i wykres są darmowe). Normalnie potrzebowalibyśmy szczegółowych wyliczeń (Bramy, Linii, Koloru, Tonu, i Bazy) dotyczących położenia Słońca / Ziemi na wykresie po stronie Osobowości (Personality). Mamy Bramę i Linię. Poniżej tej linii mamy Kolor, Ton i Bazę. Brama jest punktem wejścia i wyjścia dla przepływu energii do i z Centrów, filtrując tę ​​energię w określony sposób. Linia wyraża polaryzację. Pod linią znajduje się Kolor. Kolor nadaje linii jakość. Tą jakością jest w naszym przypadku motywacja.
Na wykresie na stronie www.geneticmatrix.com Kolor, zabarwienie naszej motywcji znajdziemy przy haśle Motivation. Ton, trajektorię znajdziemy przy haśle Trajectory. Przeniesienie/Rozproszenie Motywacji znajdziemy przy haśle Transferred Motivation. Aby zobaczyć te hasła trzeba przejść do widoku wykresu dla Umysłu/Osobowości: w okienku nad wykresem tam gdzie jest "Quantum" kliknąć i wybrać tam "Personality”.
Tutaj, poniżej odnajdziesz opis znalezionego tam Koloru (zabarwienia), Przeniesienie (rozproszenie) i Ton (trajektorię) twojej motywacji (przy odpowienim haśle po angielsku tłustym drukiem): od 6 do 1 - Kolor twojej Motywacji a pod nią, Przeniesienie i Trajektorię.
6 Innocence NIEWINNOŚĆ - Twoim kluczem aby wypełnić swój cel jest zaakceptować i poddać się każdemu doświadczeniu, jakie życie postawi na twojej scieżce abyś mógł wyrównać do swojej trajektorii i pozwolić życiu, aby się Tobą zaopiekowało, żebys nie musiał się juz martwić o przetrwanie.
Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to PRAGNIENIE (Desire)- Obawa o własne przetrwanie doprowadza Cię do przekonania, że twoje pragnienie jest dla Ciebie kluczem do bycia własnym liderem poprzez kontrolowanie życia.
Observer OBSERWATOR- obserwuje, nie przywiązany, pasywny, źródło.
Observed OBSERWOWANY - być przykładem, dawać przykład, być wzorem do naśladowania.
5 Guilt WINA - Rozpoznanie, co może zostać naprawione i czy właściwe jest naprawienie tego przez Ciebie czy przez innych. To, co nie działa napędza Cię do tego co teraz należy zrobić i z czym dać sobię radę.
Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to NADZIEJA (Hope)- Pomimo tego, że rozpoznajesz, że coś nie działa, nie podejmujesz się naprawy jeśli dajesz się złapać myśleniu, że to tylko kwestia czasu, żeby naprawiło się samo.
Conditioner WARUNKUJĄCY - strategicznie manipuluje, uzależnia innych, bardziej egoistyczny.
Conditioned UWARUNKOWANY - ukierunkowany, pod wpływem Penta (globalna świadomość) - nie pod wpływem warunującego, działający bezinteresownie.
4 Need POTRZEBA - Precyzyjna świadomość tego, co inni potrzebują wiedzieć, aby przetrwać w tym świecie, napędza cię do szlifowania umiejętności w tym czym możesz im służyć, co jest także kluczem aby wzmocnić się dla twojego osbistego przetrwania.
Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to LĘK (Fear) - Strach przed własnym przetrwaniem napędza Cię, aby znajdywać drogę do zapewnienia sobie tych bezpiecznych rzeczy, bez których wydaje ci się, że nie przetrwasz, zamist skupić się na tym czego naprawdę potrzebujesz, aby móc przynosić pożytek innym.
Master MISTRZ- stać się mistrzem, jesteś tutaj - aby ewoluować z ucznia na mistrza.
Novice UCZEŃ - osiągnął mistrzostwo w czymś w przeszłości, chce się nauczyć czegoś nowego. Wieczny student życia. Otwartość na to czego masz nauczyć się w twoim doświadczalnym procesie. Zawsze wnosi świeżą perspektywę do życia innych i swojego.
3 Desire POŻĄDANIE - Pragnienie jest siłą która napędza cię aby nastawić Cię na to, czego masz się tutaj nauczyć, zrozumieć czy zbadać, aby wpełnić swój cel i wzmocnić swoje przetrwanie na tym świecie.
Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to NIEWINNOŚĆ (Innocence) - Zamiast wziąć odpowiedzialność za zaangażowanie w życie i sprostanie wyzwaniom jakie przynosi na twojej drodze, bardziej atrakcyjne dla Ciebie staje się pozostawanie pasywnym i granie roli obserwatora.
Leader PRZYWÓDCA— odpowiedzialność aby przewodzić, podejmować działanie i być strategicznym. Uczy się i zdobywa dopowiednie do tego umiejętności.
Follower PODĄŻAJĄCY - podąża w swoim kierunku i za tym co odpowiednie.
2 Hope NADZIEJA - Jesteś na straży, omijając te znane Ci już sytuacje, gotowy na nowe, ponieważ wierzysz, że to, co jeszcze ma być zbadane, zrozumiane, zakodowane i ułożone we wzór dokładnie reprezentuje to, na co w życiu czekałeś i miało Ci się przytrafić.
Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to WINA (Guilt) - W momencie, w którym doprowadzasz do myślenia, że rzeczy nie działają dobrze w twoim życiu, to albo chcesz je od razu naprawiać, albo czujesz się leniwy lub winny dlatego, że masz zrobić, to czy tamto, zamiast poprostu - dać sobie czas - aby sprawy rozwiązały się we właściwym czasie.
Theist TEISTA — "szuka Boga" — wie, że dzieje się coś czego nie można zobaczyć, coś poza nim.
Antitheist ANTYTEISTA - "odrzuca Boga"—wie że ma Boski Umysł.
1 Fear LĘK - Strach przed brakiem jakiejkolwiek pewności w jaki sposób możesz wzmocnić własne przetrwanie jest tym, co napędza Cię, aby dotrzeć do sedna, do prawdy żeby stworzyć solidny fundament w życiu i ewentualnie wypracować poczucie bezpieczeństwa.
Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to POTRZEBA (Need)- Temu czemuś w Tobie, co sprawia, że czujesz się potrzebujący i całkowicie zależny od innych, wydaje się, że aby przetrwać potrzebujesz mieć to lub tamto w życiu, lub, że potrzebujesz kogoś kto nauczy cię, da ci jakąś konkretną wiedzę, zamiast zbadać i zagłebić się w coś co jest dla Ciebie kluczowe samemu.
Communalist KOMUNALISTA— Niezaeżny, operujący strategicznie dla bezpieczeństwa i ochrony, który integruje się ze społecznością.
Separatist SEPARATYSTA — jednostka, która jest wykorzystywana, jako zasób, i która też potrzebuje swojej przestrzeni.