GÓRNA PRAWA STRZAŁKA: ŚWIADOMOŚĆ I MOTYWACJA

Ta strzałka na wykresie ma związek z twoją świadomością, sposobem myślenia i przetwarzaniem informacji

Strzałka skierowana w lewo ←

Tak skierowana strzałka oznacza, że ​​masz strategiczną świadomość i logiczny umysł. Prawdopodobnie łatwo sobie przypomnisz informacje. Fakty, liczby i wzory są ci bliskie. Czy potrafisz łatwo zapamiętać informacje, prawdopodobnie dobrze zdajesz egzaminy i prosperowałeś w klasie, ponieważ nasze obecne systemy edukacji używają tego typu zapamiętywania. Twoje przemyślenia są raczej oparte na faktach i liniowe. Nie lubisz dwuznaczności i możesz myśleć precyzyjnie, w czarno-biały sposób.

Strzałka w prawą stronę →

Tak skierowana strzałka oznacza, że ​​masz receptywną, otwartą świadomość i wyobraźnię. Zamiast brać pod uwagę fakty, dostrzegasz piękno w niuansach życia. Widzisz głębsze znaczenie rzeczy i myślisz w artystyczny i twórczy sposób, którego wielu ludzi nie rozumie. Twoje myśli mogą krążyć, być wszędzie, ale je rozumiesz. Taki nie nieliniowy, niespecyficzny sposób myślenia sprawia, że ​​jesteś szczególnie kreatywny. Przywołanie konkretnych faktów jest dla ciebie trudne, podobnie jak konwencjonalna edukacja.

Na wykresie na stronie www.geneticmatrix.com oznaczenie (oprócz oznaczenia prawą górną strzałką) związane z Twoją świadomością, sposobem myślenia i przetwarzaniem informacji (Otwartym - Receptive lub Skupionym - Focused) znajdziesz przy haśle Personality. Aby zobaczyć to hasło trzeba przejść do widoku wykresu dla Umysłu/Osobowości: w okienku nad wykresem tam gdzie jest "Quantum" kliknąć i wybrać tam "Personality”.

MOTYWACJA

Kiedy już odkryjesz unikalny sposób, w jaki jesteś zaprojektowany, aby widzieć i postrzegać świat i widzieć wskazówki i drogowskazy, nawet w stanie rozproszenia, jesteś gotowy na następną transformację.

Motywacja opisuje, w jaki sposób jesteś zaprojektowany, aby służyć innym swoją wyjątkowością, wtedy kiedy jest to dla ciebie właściwe.

To, co odciąga cię od życia w swojej wyjątkowości, unikalności, nazywa się Przeniesieniem. Podobnie jak odwrócenie uwagi, Przeniesienie nie jest złe. Masz binarną naturę i potrzebujesz tych przeciwwag, aby wejść na wyższy poziom świadomości, który pozwoli ci rozróżniać i rozpoznać mechanikę swojej Osobowości, aby stać się świadkiem. Kiedy jesteś obserwatorem filmu swojego życia, możesz doświadczyć magii tego, co to znaczy być sobą.

Zrozumienie prawidłowej Motywacji i jej Przeniesienia (fałszywego rezonansu) może dostarczyć cennych drogowskazów, które pomogą Ci dowiedzieć się, czy jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu.

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy Twoja motywacja jest "przenoszona" - kiedy to się dzieje, twoja perspektywa jest rozproszona. Kluczem tutaj jest kultywowanie ześrodkowania, dostrojenia i zadomowienia się w swoim pojeździe i świadomość dynamiki swojej psychiki. Kiedy to zrobisz, możesz nauczyć się rozpoznawać swoją właściwą motywację i przestaniesz marnować energię, kiedy twoja motywacja ulega "przeniesieniu".

Na przykład, jeśli masz Motywację w Kolorze 2, jesteś kimś, kogo zaprojektowano tak, by motywowała Cię Nadzieja. Nadzieja wie, kiedy działać lub nie, kiedy brać na siebie odpowiedzialność lub nie, i jest w stanie zaoferować swoją Nadzieję innym, jeśli jest to dla Ciebie właściwe. Jednakże, kiedy jesteś w Przeniesieniu, zawsze próbujesz załatwiać sprawy, które nie należą do ciebie ani do twoich obowiązków, ani nie należy do ciebie, ich poprawianie. Ale ponieważ patrzysz z przniesionego, rozproszonego punktu widzenia, nie wiesz, na czym się skupić i co zrobić, a twoja energia jest marnowana. W zależności od motywu Nie-ja dla twojego Typu, pojawia się uczucie złości, frustracji, zgorzknienia lub rozczarowania.

Aby znaleźć naszą motywację w kalkulacji potrzebujemy bardziej zaawansowany wykres. Znajdziemy taki w programie Maia Mechanics Imaging (ze strony www.jovianarchives.com), lub możemy ją odczytać z podstawowego wykresu na stronie www.geneticmatrix.com (podstawowe konto i wykres są darmowe). Normalnie potrzebowalibyśmy szczegółowych wyliczeń (Bramy, Linii, Koloru, Tonu, i Bazy) dotyczących położenia Słońca / Ziemi na wykresie po stronie Osobowości (Personality). Mamy Bramę i Linię. Poniżej tej linii mamy Kolor, Ton i Bazę. Brama jest punktem wejścia i wyjścia dla przepływu energii do i z Centrów, filtrując tę ​​energię w określony sposób. Linia wyraża polaryzację. Pod linią znajduje się Kolor. Kolor nadaje linii jakość. Tą jakością jest w naszym przypadku motywacja.

Na wykresie na stronie www.geneticmatrix.com Kolor, zabarwienie naszej motywacji znajdziemy przy haśle Motivation. Ton, trajektorię znajdziemy przy haśle Trajectory. Przeniesienie/Rozproszenie Motywacji znajdziemy przy haśle Transferred Motivation. Aby zobaczyć te hasła trzeba przejść do widoku wykresu dla Umysłu/Osobowości: w okienku nad wykresem tam gdzie jest "Quantum" kliknąć i wybrać tam "Personality”.

Tutaj, poniżej odnajdziesz opis znalezionego tam Koloru (zabarwienia), Przeniesienie (rozproszenie) i Ton (trajektorię) twojej motywacji (przy odpowiednim haśle po angielsku tłustym drukiem): od 6 do 1 - Kolor twojej Motywacji a pod nią, Przeniesienie i Trajektorię.

6 Innocence NIEWINNOŚĆ - Twoim kluczem aby wypełnić swój cel jest zaakceptować i poddać się każdemu doświadczeniu, jakie życie postawi na twojej ścieżce abyś mógł wyrównać do swojej trajektorii i pozwolić życiu, aby się Tobą zaopiekowało, żebyś nie musiał się już martwić o przetrwanie. Podróż do Motywacji Niewinności polega na zrozumieniu, że nie jesteś tutaj, aby pogrążać się w gęstwinie spraw. Dawanie własnego przykładu i znajdowanie tego, co wydaje Ci się najbardziej autentyczne i dopasowane do ciebie, jest twoją główną motywacją w życiu. Chociaż możesz uczyć się i rozwijać wiele narzędzi i systemów, które pozwolą ci pomagać innym, twoje przesłanie jest bardziej uniwersalne niż osobiste. Pomyśl o archetypie wzorca do naśladowania w szóstej Linii Profilu, jego prawdziwa siła polega na wywieraniu wpływu, a nie na indywidualnym przywództwie. Kiedy czujesz się wciągnięty w szczegóły problemu lub konfliktu, wyobraź sobie, że patrzysz na problem z wysokiego punktu widzenia. Co byś zrobił lub powiedział? Twoim celem nie jest kierowanie innymi, ale uczciwe dzielenie się tym, co widzisz, z dozą niewinności i miłości. Skoncentruj się na byciu swoim własnym wzorem do naśladowania i ucieleśniaj cechy i działania, które wydają ci się najbardziej dopasowane. Niewinność jest czynnikiem motywującym, który inspiruje jednostki do podejścia do życia z poczuciem zachwytu i ciekawości. W Human Design motywacja niewinności jest powiązana z ośrodkiem Głowy i może objawiać się jako pragnienie nowych doświadczeń i pomysłów. Kiedy niewinność jest zgodna z naszym autentycznym „ja”, może zapewnić poczucie kreatywności i innowacyjności. Kiedy jednak niewinność stanie się dominującą siłą, może prowadzić do naiwności i wrażliwości, jeśli nie rozpoznamy potencjalnych zagrożeń i niebezpieczeństw.

Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to PRAGNIENIE (Desire)- Obawa o własne przetrwanie doprowadza Cię do przekonania, że twoje pragnienie jest dla Ciebie kluczem do bycia własnym liderem poprzez kontrolowanie życia.

Observer OBSERWATOR- obserwuje, nie przywiązany, pasywny, źródło.

Observed OBSERWOWANY - być przykładem, dawać przykład, być wzorem do naśladowania.

5 Guilt WINA - Rozpoznanie, co może zostać naprawione i czy właściwe jest naprawienie tego przez Ciebie czy przez innych. To, co nie działa napędza Cię do tego co teraz należy zrobić i z czym dać sobie radę. "Wyłóżmy to wszystko na stół, dobrze?" Oto prawdziwa siła motywacji opartej na poczuciu winy. Podobnie jak piąta Linia, która potrafi dostrzec wady i zmagania ludzkości oraz przedstawić alternatywy, siła Motywacji Winy leży w dostarczaniu rozwiązań. Osoby posiadające taką motywację muszą zrozumieć, że ostatecznie są osobą, która zawsze była potrzebna, aby pojawić się na scenie i „naprawić” wszystko. Studiowanie narzędzi i systemów, które pozwalają ci zrozumieć siebie i/lub krajobraz twojego otoczenia społecznego, da ci dodatkową pewność siebie w konfrontacji z tym, co wymaga zmiany. Kiedy widzisz lepszą drogę naprzód lub skrót, twoim największym darem jest dzielenie się tym z innymi. Poczucie winy jest czynnikiem motywującym jednostki do naprawienia błędów z przeszłości i szukania przebaczenia. W Human Design motywacja poczucia winy jest powiązana z ośrodkiem G i może objawiać się chęcią spełnienia oczekiwań własnych lub innych. Kiedy poczucie winy jest zgodne z naszym autentycznym „ja”, może prowadzić do osobistego rozwoju i transformacji. Kiedy jednak poczucie winy staje się dominującą siłą, może prowadzić do samosabotażu i ograniczać naszą zdolność do pójścia naprzód.

Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to NADZIEJA (Hope)- Pomimo tego, że rozpoznajesz, że coś nie działa, nie podejmujesz się naprawy jeśli dajesz się złapać myśleniu, że to tylko kwestia czasu, żeby naprawiło się samo.

Conditioner WARUNKUJĄCY - strategicznie manipuluje, uzależnia innych, bardziej egoistyczny.

Conditioned UWARUNKOWANY - ukierunkowany, pod wpływem Penta (globalna świadomość) - nie pod wpływem warunkującego, działający bezinteresownie.

4 Need POTRZEBA - Precyzyjna świadomość tego, co inni potrzebują wiedzieć, aby przetrwać w tym świecie, napędza cię do szlifowania umiejętności w tym czym możesz im służyć, co jest także kluczem aby wzmocnić się dla twojego osobistego przetrwania. Motywacja ta koncentruje się na dostarczaniu informacji, komunikacji i zasobów w sposób odpowiadający najbardziej bezpośredniej potrzebie. Konkretnie i jasno, motywacja ta koncentruje się na umiejętności zrozumienia złożonych sytuacji i określeniu kluczowych kolejnych kroków, aby umożliwić dalszy rozwój. Podobnie jak w przypadku czwartej Linii, która tworzy fundament i ufa, że ​​znajdą się dla nich odpowiednie kontakty, Motywacja Potrzeby jest tutaj, aby stworzyć domino działania. Osoby z Motywacją Potrzeby najprawdopodobniej podpowiedzą ci „3 najważniejsze rzeczy”, które musisz wiedzieć, lub opowiedzą ci streszczenie ulubionej książki. Ta motywacja nie lubi zagłębiać się w szczegóły. Musisz ufać, że elementy, które wydają ci się najważniejsze lub przekonujące, wystarczą, aby zacząć. Jesteś tutaj, aby pokazać świat z lotu ptaka. Uważaj, aby nie zatracić się w wątpliwościach, zaufaj, że twoja świadomość jest przystosowana do tego, aby pokazać Ci, czego potrzebujesz. Potrzeba jest czynnikiem motywującym, który skłania jednostkę do zaspokajania podstawowych potrzeb fizycznych i emocjonalnych. W Human Design motywacja potrzeby jest związana z ośrodkiem Sakralnym i może objawiać się jako pragnienie bezpieczeństwa i stabilności. Kiedy potrzeba jest zgodna z naszym autentycznym „ja”, może zapewnić poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Kiedy jednak potrzeba staje się dominującą siłą, może ograniczyć naszą zdolność do podejmowania ryzyka i realizowania naszych pasji.

Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to LĘK (Fear) - Strach przed własnym przetrwaniem napędza Cię, aby znajdywać drogę do zapewnienia sobie tych bezpiecznych rzeczy, bez których wydaje ci się, że nie przetrwasz, zamiast skupić się na tym czego naprawdę potrzebujesz, aby móc przynosić pożytek innym.

Master MISTRZ- stać się mistrzem, jesteś tutaj - aby ewoluować z ucznia na mistrza.

Novice UCZEŃ - osiągnął mistrzostwo w czymś w przeszłości, chce się nauczyć czegoś nowego. Wieczny student życia. Otwartość na to czego masz nauczyć się w twoim doświadczalnym procesie. Zawsze wnosi świeżą perspektywę do życia innych i swojego.

3 Desire POŻĄDANIE - Pragnienie jest siłą która napędza cię aby nastawić Cię na to, czego masz się tutaj nauczyć, zrozumieć czy zbadać, aby wypełnić swój cel i wzmocnić swoje przetrwanie na tym świecie. Motywacja Pożądania niesie ze sobą odporność i charyzmę trzeciej Linii. Poczucie przyciągania do przyczyn, idei i koncepcji, które wydają się rewolucyjne, jest naturalne dla motywacji pragnienia, ponieważ stara się ona znaleźć ciekawostki informacji, których inni naprawdę potrzebują, aby prosperować i wyróżniać się w życiu. Ta energia nadaje się do przywództwa, ponieważ jesteś stworzony do dzielenia się tym, czego próbowałeś, czego się nauczyłeś i co zgromadziłeś na temat wartości i znaczenia rzeczy. Łączenie się ze swoimi wewnętrznymi pasjami pozwala ci iść do przodu, więc jeśli czujesz się rozczarowany lub wypalony, poświęć trochę czasu na robienie rzeczy, które naprawdę kochasz. Twój wewnętrzny ogień ma zapalić niezliczoną ilość innych, więc poświęć trochę czasu, aby dostosować się do swojej wewnętrznej prawdy i stamtąd przewodzić. Pożądanie jest czynnikiem motywującym, który napędza jednostki do realizowania swoich pasji oraz zaspokajania swoich potrzeb i pragnień. W Human Design motywacja pragnienia jest powiązana z ośrodkiem Korzenia i może objawiać się jako motywacja do osiągnięcia sukcesu w karierze lub w osobistych przedsięwzięciach. Kiedy pragnienie jest w zgodzie z naszym autentycznym „ja”, może zapewnić poczucie celu i spełnienia. Kiedy jednak pożądanie staje się dominującą siłą, może prowadzić do obsesji i wypalenia, jeśli zbytnio skupimy się na naszych celach i stracimy z oczu szerszą perspektywę.

Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to NIEWINNOŚĆ (Innocence) - Zamiast wziąć odpowiedzialność za zaangażowanie w życie i sprostanie wyzwaniom jakie przynosi na twojej drodze, bardziej atrakcyjne dla Ciebie staje się pozostawanie pasywnym i granie roli obserwatora.

Leader PRZYWÓDCA— odpowiedzialność aby przewodzić, podejmować działanie i być strategicznym. Uczy się i zdobywa odpowiednie do tego umiejętności.

Follower PODĄŻAJĄCY - podąża w swoim kierunku i za tym co odpowiednie.

2 Hope NADZIEJA - Jesteś na straży, omijając te znane Ci już sytuacje, gotowy na nowe, ponieważ wierzysz, że to, co jeszcze ma być zbadane, zrozumiane, zakodowane i ułożone we wzór dokładnie reprezentuje to, na co w życiu czekałeś i miało Ci się przytrafić. Motywacja Nadziei, powiązana z drugą Linią, to zdolność utrzymywania przekonania, że ​​wszystko, czego potrzebujesz, zostanie zapewnione. W przeciwieństwie do motywacji Lęku, który aktywnie stara się dotrzeć do sedna sprawy, siłą Nadziei jest poddanie się. Zaufanie, że wszystko ułoży się na twoją korzyść i uwolnienie się od potrzeby kontrolowania każdego możliwego wyniku, jest najczystszym wyrazem Nadziei. Podobnie jak druga Linia, która jest naturalnie utalentowana i nie potrafi wyjaśnić dlaczego, motywacja Nadziei zyskuje magnetyzm, gdy nie martwi się o cel końcowy. Spędzanie czasu na skupianiu się na tym, co cię rozświetla i pozwalaniu, aby twoje dary były widoczne, a następnie cierpliwym oczekiwaniu (tutaj to naprawdę ważny klucz!), aż właściwi ludzie rozpoznają/docenią Twój geniusz, prowadzą do pożądanych rezultatów. Wejście w naprawianie czegoś, zarządzanie w mikroskali lub włączenie swojej woli w okoliczności może być bardzo kuszące, ale im bardziej odpuścisz i zrelaksujesz się w swojej zdolności zaufania, że ​​nadejdą właściwe wezwania, tym bardziej Twoja motywacja będzie działać na twoją korzyść. Nadzieja jest czynnikiem motywującym, który inspiruje jednostki do utrzymywania pozytywnego nastawienia i wytrwania w obliczu wyzwań. W Human Design motywacja nadziei jest powiązana z ośrodkiem Śledziony i może objawiać się wiarą w naszą zdolność do pokonywania przeszkód i osiągania naszych celów. Kiedy nadzieja jest zgodna z naszym autentycznym „ja”, może zapewnić poczucie celu i kierunku. Kiedy jednak nadzieja stanie się dominującą siłą, może prowadzić do rozczarowania i rozgoryczenia, jeśli nasze oczekiwania nie zostaną spełnione.

Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to WINA (Guilt) - W momencie, w którym doprowadzasz do myślenia, że rzeczy nie działają dobrze w twoim życiu, to albo chcesz je od razu naprawiać, albo czujesz się leniwy lub winny dlatego, że masz zrobić, to czy tamto, zamiast po prostu - dać sobie czas - aby sprawy rozwiązały się we właściwym czasie.

Theist TEISTA — "szuka Boga" — wie, że dzieje się coś czego nie można zobaczyć, coś poza nim.

Antitheist ANTYTEISTA - "odrzuca Boga"—wie że ma Boski Umysł.

1 Fear LĘK - Strach przed brakiem jakiejkolwiek pewności w jaki sposób możesz wzmocnić własne przetrwanie jest tym, co napędza Cię, aby dotrzeć do sedna, do prawdy żeby stworzyć solidny fundament w życiu i ewentualnie wypracować poczucie bezpieczeństwa. Zaczynając od pierwszej Linii, Motywacja Lęku jest naszą najbardziej podstawową potrzebą zrozumienia czegoś dogłębnie. Ma wiele podobnych cech z archetypem Profilu pierwszej linii i środowiskiem Jaskinie. Ktoś z motywacja strachu uzyskuje komfort dzięki badaniom, eksploracji i ciągłemu dążeniu do prawdy. Motywacja ta jest powiązana z naszymi instynktami przetrwania i polega na daniu sobie czasu potrzebnego na faktyczne zbadanie czegoś, zanim poświęcisz na to swoją energię. Ta motywacja może być świetna do głębokiej, ezoterycznej pracy, ponieważ zawsze szukasz źródła rzeczy. Pamiętaj jednak, aby potrzeba stuprocentowej pewności nie przeszkodziła w podjęciu działań lub rozwoju. Strach jest czynnikiem motywującym, który może skłonić jednostkę do podjęcia działania lub uniknięcia pewnych sytuacji. W Human Design motywacja strachu jest powiązana z ośrodkiem Splotu Słonecznego i może objawiać się strachem przed odrzuceniem lub porażką. Kiedy strach jest zgodny z naszym autentycznym „ja”, może być użytecznym narzędziem do identyfikowania potencjalnych zagrożeń i niebezpieczeństw. Kiedy jednak strach staje się dominującą siłą w naszym procesie decyzyjnym, może prowadzić do unikania i ograniczać naszą zdolność do realizowania naszych pasji i aspiracji.

Przeniesienie(rozproszenie) Motywacji to POTRZEBA (Need)- Temu czemuś w Tobie, co sprawia, że czujesz się potrzebujący i całkowicie zależny od innych, wydaje się, że aby przetrwać potrzebujesz mieć to lub tamto w życiu, lub, że potrzebujesz kogoś kto nauczy cię, da ci jakąś konkretną wiedzę, zamiast zbadać i zagłębić się w coś co jest dla Ciebie kluczowe samemu.

Communalist KOMUNALISTA— Niezależny, operujący strategicznie dla bezpieczeństwa i ochrony, który integruje się ze społecznością.

Separatist SEPARATYSTA — jednostka, która jest wykorzystywana, jako zasób, i która też potrzebuje swojej przestrzeni.

Last updated